Pasaulyje

2017.02.07 13:06

Iš Th. May lūpų – gera žinia lietuviams ir kitiems migrantams JK

15min.lt 2017.02.07 13:06

Jungtinės Karalystės, kuri pernai apsisprendė išstoti iš Europos Sąjungos ir jau netrukus oficialiai pradės šį procesą, premjerė Theresa May parėmė kitų Bendrijos šalių piliečių teisę likti gyventi šalyje, rašo „Financial Times“.

Th. May pažėrė liaupsių migrantams iš kitų ES šalių ir jų „indėliui į mūsų visuomenę ir ekonomiką“. Taip premjerė bando atmušti karingesnius konservatorius, kurie norėtų atimti teisę iš lietuvių ir migrantų teisę pasilikti Jungtinėje Karalystėje po „Brexit“. Pirmadienį britų parlamentarai pradėjo diskusijas dėl įstatymo, kuris suteiks vyriausybės vadovei teisę pradėti „Brexit“ procesą – aktyvuoti ES sutarties 50-ąjį straipsnį.

Th. May yra pažadėjusi tai padaryti šių metų kovą. O viena opozicinių leiboristų lyderių Harriet Harman tikisi, kad valdantieji konservatoriai parems jos siūlomą pataisą, kuri garantuotų 3,3 mln. migrantų iš ES šalių teisę toliau gyventi šalyje. Čia pat prabilo ir pati premjerė – Th. May pabrėžė norinti „kuo greičiau“ garantuoti tokią teisę. Tiesa, tokia garantija turėtų būti platesnio susitarimo su Briuselio dalis – Londone norima, kad tokia pat teisė būtų suteikta 1,2 mln. britų, gyvenančių kitur ES.

„Jungtinėje Karalystėje gyvenantys ES šalių piliečiai įneša svarbų indėlį į mūsų visuomenę ir ekonomiką. Be jų mes būtume skurdesni, o mūsų viešosios tarnybos – silpnesnės“, – Bendruomenių rūmuose pareiškė Th. May.