Pasaulyje

2017.02.06 19:15

Susikompromitavęs Prancūzijos prezidento posto siekiantis F. Fillonas atsiprašė rinkėjų

BNS 2017.02.06 19:15

Prancūzijos prezidento posto siekiantis Francois Fillonas pirmadienį atsiprašė rinkėjų už savo „klaidą“, kad įdarbino žmoną savo padėjėja parlamente, ir paneigė, kad jai buvo mokama už fiktyvų darbą.

„Atsiprašau Prancūzijos žmonių“, – per spaudos konferenciją sakė konservatorių kandidatas į prezidentus F. Fillonas. Jis pripažino, kad tai buvo „klaida“, dėl kurios jis „labai“ gailisi.

Per spaudos konferenciją jis pareiškė, kad „visi (spaudoje) pažymėti veiksmai yra legalūs ir skaidrūs“.

Konservatorių kandidatas teigė „neturįs ko slėpti“, o jam metami kaltinimai yra „nepagrįsti“.

F. Fillonas anksčiau buvo laikomas balandį ir gegužę vyksiančių Prancūzijos prezidento rinkimų lyderiu. Prokurorai šiuo metu tiria, ar parlamente įdarbinti ir didelį atlyginimą gavę politiko žmona, sūnus ir dukra iš tikrųjų atliko kokį nors darbą.

Jis sakė nesiruošiąs dėl kilusio skandalo trauktis iš kovos dėl prezidento posto.

F. Fillonas per spaudos konferenciją teigė, jog nepadarė nieko nelegalaus, ir pažadėjo vėliau pirmadienį internete paskelbti informaciją apie savo turtą. Vis dėlto jis atsiprašė rinkėjų už tai, kad įdarbino savo žmoną, ir pabrėžė, kad savo šeimos narių įdarbinimas dabar yra nepriimtina praktika.

Pasak jo, „tai buvo klaida“.

Per pastarąsias dvi savaites F. Fillono populiarumas smarkiai sumenko, nes laikraštyje „Canard Enchaine“ pasirodė informacija, kad per 15 metų jo žmonai buvo išmokėta 830 tūkst. eurų suma.

Konservatorius tvirtino esąs „nuoširdus“, ir minėtas skandalas smogęs jam „lyg griaustinis“.

Per spaudos konferenciją jis sakė: „Norėčiau pasakyti Prancūzijos (respublikonų priminių rinkimų dalyviams), kad jų pasirinkimas negali būti atimtas iš jų. Jie nebus nutildyti.“

F. Fillonas pripažino, kad jo politinė programa, kurioje jis yra numatęs nurėžti pusę milijono darbo vietų viešajame sektoriuje, „liūdina žmones“. Tačiau, anot jo, „ji yra vienintelė, kuri gali prancūzams sugrąžinti pasitikėjimą.“