Pasaulyje

2017.02.06 17:03

Rusija, Turkija ir Iranas aptarė Sirijos paliaubų susitarimo įgyvendinimą

ELT2017.02.06 17:03

Kazachstano sostinėje Astanoje vykusiame techniniame susitikime Rusijos, Turkijos, Irano ir Jungtinių Tautų (JT) ekspertai detaliai aptarė Sirijos paliaubų susitarimo įgyvendinimą, pirmadienį pranešė Kazachstano užsienio reikalų ministerija, skelbia „Reuters“.

Anot ministerijos atstovo, susitikime pirmą kartą turėjo dalyvauti ir Jordanijos atstovai.

Jo teigimu, susitikimo darbotvarkėje buvo numatyta peržiūrėti paliaubų susitarimo įgyvendinamą, aptarti ginkluotųjų Sirijos opozicijos grupių pateiktą pasiūlymą dėl paliaubų ir susitarti dėl priemonių, kaip jį įgyvendinti.

Gruodžio pabaigoje įsigaliojusį Sirijos vyriausybės ir sukilėlių grupuočių pasiektą susitarimą temdė susirėmimai ir oro antskrydžiai, o dėl pažeidimų abi pusės kaltino viena kitą.

„Mūsų tikslas – sukurti mechanizmą, kuris leistų kontroliuoti, kaip įgyvendinamos paliaubos“, – sakė Kazachstano URM atstovas.

Informacijos apie už uždarų durų susitikusių delegacijų sudėtį nebuvo suteikta.

Susitikimui pasibaigus, Rusijos derybininkas generolas Stanislavas Gadžimagomedovas teigė, kad susitikime buvo aptarti būdai, kaip išvengti provokacijų ir užtikrinti, kad humanitarinė pagalba pasiektų tuos, kuriems jos reikia.

„Delegacijos patvirtino esančios pasiruošusios ir toliau bendradarbiauti, siekiant visiško Sirijos paliaubų susitarimo įgyvendinimo“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt