Pasaulyje

2017.02.06 08:24

D. Trumpas per pokalbį su NATO vadovu aptarė ir Ukrainos klausimą

Rytis Rakauskas, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.06 08:24

Kalbėdamas telefonu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu JAV prezidentas Donaldas Trumpas išsakė tvirtą paramą Aljansui. Kaip teigiama Baltųjų Rūmų pranešime, per pokalbį aptarti ir organizacijos narių įsipareigojimai dėl finansavimo gynybai. D. Trumpas su J. Stoltenbergu kalbėjosi ir apie situaciją Ukrainoje.

Baltųjų Rūmų pranešime teigiama, kad per D. Trumpo ir J. Stoltenbergo pokalbį sutarta tęsti glaudų bendradarbiavimą sprendžiant saugumo iššūkius, su kuriais susiduria organizacija. 

Kaip rašoma pranešime, D. Trumpas organizacijos šalis iš Europos paragino prisidėti labiau ir aptarė, kaip NATO nares padrąsinti laikytis įsipareigojimų dėl gynybos finansavimo. 

Anksčiau D. Trumpas NATO yra vadinęs pasenusia organizacija ir teigė, kad JAV bandoma pasinaudoti, nes vos penkios Aljanso narės gynybai skiria du procentus nuo bendrojo vidaus produkto. 

D. Trumpas taip pat sutiko gegužės pabaigoje Europoje susitikti su NATO lyderiais.  Pasak Baltųjų Rūmų, per pokalbį aptarta ir kaip taikiai sureguliuoti konfliktą Ukrainoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt