Pasaulyje

2017.02.05 17:58

Paklaustas apie V. Putiną, D. Trumpas atsakė: Amerika irgi nėra nekalta

15min.lt 2017.02.05 17:58

JAV prezidentas Donaldas Trumpas vėl kelia pasipiktinimą savo pasisakymais apie Rusiją ir jos vadovą Vladimirą Putiną. Šįkart, duodamas interviu „Fox News“ ir paklaustas, kodėl nuolat pasisako gerbiantis „žudiką V. Putiną“, D. Trumpas sulygino jo veiksmus su Amerikos.

„Yra daug žudikų. Ką, manote, kad mūsų šalis tokia nekalta?“ – retoriškai paklausė D. Trumpas žurnalisto Bilo O`Reilly.

D. Trumpas niekada neslėpė susižavėjimo V. Putino stiprybe, tačiau jo pasisakymas, sulyginant JAV su V. Putinu, negailestingai susidorojančiu su opozicija ir pradedančiu karus aplinkinėse šalyse, vėl sukėlė pasipiktinimo audrą socialiniuose tinkluose.

Tiesa, kol kas nėra iki galo aiškus D. Trumpo pasisakymo kontekstas, nes visas interviu dar nėra transliuotas. Ši frazė – tik trumpa interviu ištrauka.

Joje D. Trumpas teigia gerbiantis V. Putiną, kaip ir daugelį kitų žmonių.

„Tačiau tai nereiškia, kad su juo gerai sutarsiu“, – pridūrė jis.

„Jis savo valstybės lyderis. Aš sakau, kad su Rusija geriau sutarti nei pyktis. O jeigu Rusija padės mums kovoje su „Islamo valstybe“, o ši kova didžiulė, islamiškas terorizmas siaučia visame pasaulyje, tai bus geras dalykas. O ar aš su juo sutarsiu? Neįsivaizduoju. Labai gali būti, kad ne“, – atsakė JAV prezidentas.

Tokie pasisakymai vėl verčia abejoti, ar D. Trumpas laikysis plano nenutraukti Rusijai taikomų sankcijų, kurios pritaikytos po Krymo aneksijos. Kol kas D. Trumpas kalba norintis kalbėti su Kijevu ir Maskva, kad konfliktas baigtųsi.

Šeštadienį vėlai vakare D. Trumpas telefonu kalbėjo su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka ir žadėjo stengtis, kad karas šalyje liautųsi.