Pasaulyje

2017.02.05 17:25

D. Trumpas pažadėjo P. Porošenkai pamėginti atnešti taiką Ukrainai

BNS 2017.02.05 17:25

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pažadėjo Ukrainos lyderiui dirbti su Kijevu ir Maskva, kad Europos Sąjungos kaimynystėje liautųsi kruvini susirėmimai, nurodoma Baltųjų rūmų pranešime.

Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pirmasis pokalbis telefonu su D. Trumpu šeštadienį vėlai vakare įvyko tokiu metu, kai Ukrainos rytuose Rusijos remiamų separatistų eskaluojamas smurtas praėjusią savaitę nusinešė 35 gyvybes.

Ukrainoje šiuo metu taip pat nerimaujama dėl to, kad D. Trumpas siekia draugystės su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Kai kurie politologai sieja pastarąjį smurto eskalavimą būtent su šiuo potencialiu santykių atšilimu, o kiti – su vietinėmis problemomis.

P. Porošenkos viltį, kad JAV palaikymas jo skurstančiai šaliai liks toks pat kaip ir prie Baracko Obamos valdžios, regis patvirtina gana neutralus D. Trumpo pareiškimas.

„Mes dirbsime su Ukraina, Rusija ir visomis susijusiomis šalimis, kad padėtume atkurti taiką palei sieną“, – taip anot Baltųjų rūmų sakęs D. Trumpas.

P. Porošenkos administracija nurodė, kad abi pusės ypatingą dėmesį skyrė padėties Donbase sureguliavimui.

„Šalys išreiškė didelį susirūpinimą dėl įtampos eskalavimo ir humanitarės padėties pablogėjimo, pirmiausia Avdijivkos rajone. Šalių lyderiai pažymėjo būtiną reikalą nustatyti visiško ugnies nutraukimo režimą“, – sakoma Ukrainos prezidento tinklalapyje.

Per ilgiau kaip valandą trukusį pokalbį, kaip nurodė P. Porošenkos atstovas spaudai Sviatoslavas Ceholka savo feisbuko paskyroje, abi šalys „aptarė Ukrainos ir JAV strateginės partnerystės klausimą“.

Taip pat pažymima, kad abu prezidentai palaikė nuomonę, kad būtina „visais lygiais skatinti dialogą su naująja JAV administracija“.

Pasak Baltųjų rūmų, kalbėta ir apie asmeniško abiejų prezidentų susitikimo artimiausi metu galimybę.

Sausio 28 dieną D. Trumpas kalbėjosi telefonu su V. Putinu, – ir abi pusės šį pokalbį vadino konstruktyviu.