Pasaulyje

2017.02.03 17:10

Kremlius: Baltarusija Rusijos iždui brangiai kainuoja

BNS2017.02.03 17:10

Rusija ir toliau tęsia ekonominę, politinę ir kitokią paramą Baltarusijai, o iki šiol Minskui skirti 6 mlrd. JAV dolerių – didelė našta Rusijos iždui, pareiškė Kremlius.

„Rusija vykdė ir vykdo plačią ekonominę, politinę ir kitokią paramą Baltarusijai, remdamasi ypatingai sąjunginiu mūsų santykių principu“, – teigiama Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos tarnybos pranešime, kuris išplatintas reaguojant į Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos pasisakymus per jo spaudos konferenciją penktadienį.

„Iki šios dienos iš viso mūsų Baltarusijos partneriams skirta daugiau kaip 6 mlrd. dolerių paskolų įvairiomis išmokomis. Tai papildoma skolų našta Rusijos Federacijos biudžetui“, – pažymima pranešime.

„Nuo 2011-ųjų iki 2015 metų Baltarusijos partneriai kasmet gaudavo nuo 18 mln. iki 23 mln. tonų neapmuitintos naftos. (...) Per šį laikotarpį į Rusijos iždą dėl to nepateko 22,3 mlrd. dolerių. Visa tai yra ne kas kita kaip tiesioginė ir netiesioginė parama mūsų sąjunginei valstybei“, – teigiama pranešime.

Kremlius taip pat primena, jog Minskas gavo 2,5 mlrd. dolerių iš Rusijos kontroliuojamo Eurazijos stabilizacijos ir plėtros fondo.

Pranešime pažymima, jog Maskva tikisi visus ekonominius ir verslo pobūdžio nesutarimus su Minsku išspęsti „ramiose ir dalykiškose derybose“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.