Pasaulyje

2017.02.03 15:11

JAV ramina P. Korėją: atsakas į Š. Korėjos branduolinę ataką būtų triuškinantis

Ignas Kinčinas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.03 15:11

JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas vieši Pietų Korėjoje ir Japonijoje – pirmasis jo, kaip gynybos sekretoriaus, vizitas, kuris skirtas užtikrinti Seulą ir Tokiją, kad JAV lieka ištikimos savo sąjungininkams. J. Mattisas pabrėžė, kad į bet kokią Šiaurės Korėjos branduolinę ataką atsakas būtų „veiksmingas ir triuškinantis“.

„Šiaurės Korėja ir toliau leidžia raketas, tęsia branduolinių ginklų programą ir naudoja grėsmingą retoriką. Mes palaikome taiką mylinčią savo sąjungininkę Korėjos Respubliką tam, kad užtikrintume stabilumą pusiasalyje. Amerikos įsipareigojimas sąjungininkams išlaikyti atgrasymo priemones – tvirtas. Atsakas į bet kokią ataką prieš JAV ir mūsų sąjungininkes, ar bandymas panaudoti branduolinį ginklą, bus veiksmingas ir triuškinantis“, – teigė JAV gynybos sekretorius.

Sąjungininkams dabar baiminantis naujos izoliacinės Jungtinių Valstijų politikos, Pietų Korėjos gynybos ministras Han Minkoo tvirtina, kad J. Mattiso vizitas yra įspėjimas Šiaurės Korėjai.

„Tai rimtas nacionalinio saugumo klausimas. Jungtinių Valstijų gynybos sekretoriaus J. Mattiso vizitas Pietų Korėjoje parodo, kad Jungtinių Valstijų ir Pietų Korėjos sąjunga yra pasiryžusi tvirtai atsakyti Šiaurės Korėjos branduoliniams grasinimams. Tai pasiųs Aiškią žinią Šiaurės Korėjai“, – įsitikinęs Pietų Korėjos gynybos ministras.

Jungtinės Valstijos regione yra dislokavusias galingas pajėgas. Pietų Korėjoje yra apie 28 tūkstančius amerikiečių karių, Japonijoje – 50 tūkstančių. Svarbiausias susitikimo klausimas – raketų sistemų THAAD dislokavimas Korėjos pusiasalyje. Gynybos sekretoriai užtikrino, kad Amerika turėtų dislokuoti šias raketų sistemas iki šių metų pabaigos.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt