Pasaulyje

2017.02.03 11:29

Demonstrantai Rumunijoje žada protestuoti kasdien

ELTA 2017.02.03 11:29

Dešimtys tūkstančių rumunų trečią naktį iš eilės žygiavo sostinės Bukarešto gatvėmis ir pasižadėjo sugrįžti kasnakt. Žmonės protestuoja prieš dekretą, pagal kurį, kai kurios korupcijos formos nebebus laikomos kriminaliniu nusikaltimu, informuoja „Euronews“.

Nepaisydamas didžiausių protestų nuo komunizmo griūties, naujasis Rumunijos ministras pirmininkas socialistas Sorinas Grindeanu atsisakė atšaukti prieštaringai vertinamas priemones.

Trečiadienį visoje šalyje protestavo apie 200 tūkst. žmonių. Protestuotojai nori, kad valdžia panaikintų neseniai priimtą įstatymą. Remiantis naujuoju nepaprastuoju dekretu, sumažinamos bausmės už korupciją. Šis vyriausybės sprendimas leis keliems politikams išvengti baudžiamosios atsakomybės, iš kalėjimo bus paleista tuzinas už korupciją įkalintų pareigūnų.

Vienos agentūros vadovas teigė, kad šis vyriausybės žingsnis stabdys ne vienerius metus darytą pažangą. Rumunijos prezidentas Klausas Iohannisis pasižadėjo ginčyti įstatymą konstituciniame teisme.

Rumunijos vyriausybės sprendimas sulaukė ir tarptautinio pasmerkimo. Kelios Europos Sąjungos (ES) šalys, Jungtinės Valstijos ir Kanada tvirtino, kad ši priemonė kenkia teisinės valstybės pažangai ir pastaruosius dešimt metų vykdomai kovai su korupcija.