Pasaulyje

2017.02.03 09:58

Apklausose M. Schulzas pirmauja prieš A. Merkel

ELTA2017.02.03 09:58

Vokiečiai kancleriu išrinktų Socialdemokratų partijos (SDP) kandidatą Martiną Schulzą, jei rinkimai vyktų šiuo metu, parodė ketvirtadienį paskelbta Vokietijos transliuotojo ARD užsakymu atlikta viešosios nuomonės apklausa, informuoja „Deutsche Welle“.

Remiantis apklausos duomenimis, M. Schulzas gautų 50 proc. balsų, o dabartinė kanclerė ir Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) lyderė Angela Merkel gautų tik 34 proc. balsų. Tačiau Vokietijoje kancleris yra renkamas netiesiogiai.

Palaikymas M. Schulzui nuo sausio pabaigos išaugo 9 proc., tuo tarpu parama A. Merkel sumažėjo 7 proc. punktais. 7 proc. apklaustųjų sakė, kad naujuoju kancleriu nerinktų nei A. Merkel, nei M. Schulzo.

Pusė respondentų taip pat išreiškė norą, kad SPD perimtų federalinės vyriausybės vadovavimą iš CDU ir bavarų Krikščionių socialistų sąjungos (CSU). Tik 39 proc. apklaustų žmonių manė, kad federalinei vyriausybei ir toliau vadovautų CDU ir CSU narys.

Iš viso nuo pirmadienio iki trečiadienio buvo apklausta 1 056 balsavimo teisę turinčių žmonių, iki Vokietijos parlamento rinkimų rugsėjo 24 dieną liko aštuoni mėnesiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.