Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.03 09:12

„Uber“ vadovas dėl skandalo pasitraukė iš D. Trumpo patarėjų grupės

BNS 2017.02.03 09:12

Bendrovės „Uber“ generalinis direktorius Travisas Kalanickas ketvirtadienį pasitraukė iš JAV prezidento Donaldo Trumpo verslo patarėjų grupės, sustiprėjus inciatyvai nesinaudoti šios kompanijos teikiamomis pavežėjimo paslaugomis dėl jos vadovo ryšių su naująja Amerikos administracija.

T. Kalanickas savo elektroniniame laiške „Uber“ darbuotojams nurodė, kad trumpai kalbėjosi su D.Trumpu apie jo neseniai paskelbtą įsaką, varžantį imigraciją iš kai kurių musulmoniškų šalių. Jis nurodė pasakęs prezidentui, kad negalės dalyvauti jo ekonomikos taryboje.

„Prisijungimas prie šios grupės neturėjo reikšti palaikymo prezidentui arba jo programai, bet, deja, buvo būtent taip interpretuotas“, – sakoma T. Kalanicko laiške, kurio kopiją taip pat gavo naujienų agentūra AFP.

D. Trumpo ekonomikos patarėjų grupė buvo įkurta praeitais metais. Tarp jos narių yra bendrovių „Tesla“ ir „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas, taip pat IT milžinės IBM generalinė direktorė Ginni Rometty. Kaip pranešama, jos pirmasis posėdis suplanuotas penktadienį.

„Yra daug būdų, kuriuos naudosime pasisakyti už teisingas pokyčius imigracijos srityje, bet pasilikimas taryboje būtų tam trukdęs, – T. Kalanickas rašo „Uber“ darbuotojams. – Imigracija ir atvirumas pabėgėliams – svarbi mūsų šalies ir, atvirai sakant, „Uber“ sėkmės dalis.“

„Uber“ klientai ir vairuotojai įtūžo dėl T. Kalanicko numanomo palaikymo D. Trumpui. Pastarojo įsakai ir pasirinkti kandidatai į svarbius postus kursto protestus tiek Amerikoje, tiek užsienyje.

Socialiniuose tinkluose įsibėgėjo kampanija “#DeleteUber“ („Ištrink „Uber“), raginanti žmones atsisakyti šios bendrovės paslaugų ir rinktis jos varžovę „Lyft“. Pastarosios populiarumas išaugo, kai ji paskelbė paaukosianti 1 mln. dolerių Amerikos pilietinių laisvių sąjungai, pateikusiai teismui ieškinių dėl D.Trumpo politinių sprendimų.

Praeitą savaitę paskelbtame D. Trumpo vykdomajame įsake nurodoma, kad į Jungtines Valstijas laikinai bus uždrausta atvykti žmonėms iš septynių musulmoniškų šalių. Dokumente sakoma, kad Irano, Irako, Libijos, Somalio, Sudano, Sirijos ir Jemeno piliečiams bus draudžiama atvykti 90 dienų po įsako paskelbimo.

„Tai svarbus solidarumo su imigrantais vairuotojais, padėjusiais sukurti „Uber“, ženklas“, – T.Kalanicko žingsnį komentavo daugiau kaip 40 tūkst. „Uber“ vairuotojų Niujorko mieste atstovaujančios Nepriklausomos vairuotojų gildijos įkūrėjas Jimas Conigliaro.

„Mums malonu, kad „Uber“ įsiklausė į vairuotojų ir bendruomenės (nuomonę) šiuo svarbiu klausimu, kuris yra neatsiejamas nuo amerikietiškosios svajonės pažado“, – pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi