Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.03 08:03

Pasaulyje brangsta maistas

Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto specialistai teigia, kad šalyje brangstantiems maisto produktams didesnę įtaką daro ne pasaulinės tendencijos, o atlyginimų augimas. Šiuo metu pasaulyje maisto kainos yra didžiausios per pastaruosius dvejus metus. Taip rodo naujausi Jungtinių Tautų duomenys.

Pasaulyje cukraus kaina sausį augo dešimtadaliu, nes nerimaujama dėl nepakankamo jo tiekimo iš didžiausios cukraus eksportuotojos Brazilijos. Taip pat brango augalinis aliejus ir žalias pienas. Šie produktai kartu su  mėsa ir grūdais sudaro Jungtinių Tautų būtiniausių maisto produktų kainų indeksą. 

Pasak organizacijos, sausį jis buvo didžiausias nuo 2015 m. Tuo metu Lietuvos specialistai sako, kad kai kurių maisto produktų kainos šalyje pastaraisiais metais buvo pasiekusios rekordines žemumas, ypač pieno, tačiau artimiausiu metu numatomas brangimas. 

Anot Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto, didžiausią įtaką kainų augimui šalyje daro didėjantys atlyginimai ir brangstantys energetikos produktai, pavyzdžiui degalai. Prognozės rodo, kad šiemet tiek maisto produktų, tiek paslaugų kainos turėtų kilti sparčiau nei pernai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi