Pasaulyje

2017.02.02 16:13

Netikėtai sunegalavęs Rusijos opozicijos aktyvistas paguldytas į ligoninę

ELTA2017.02.02 16:13

Privati nevyriausybinė organizacija „Atvira Rusija“ pranešė, kad vienas jos darbuotojų – žymus Rusijos opozicijos aktyvistas – netikėtai sunegalavo ir buvo paguldytas į ligoninę. Ligos simptomai itin primena tuos, kurie pasireiškė prieš dvejus jam apsinuodijus, praneša naujienų agentūra AP.

Kremliaus kritiko Michailo Chodorkovskio vadovaujama organizacija „Atvira Rusija“ ketvirtadienį informavo, kad Vladimiras Kara-Murza tos pačios dienos rytą pasijuto blogai ir buvo hospitalizuotas.

Nedaug trūko, kad 2015-aisiais V. Kara-Murza, žurnalistas ir artimas nužudytojo Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo bendražygis, būtų miręs nuo staiga pasireiškusio inkstų nepakankamumo.

Tikslios ligos priežasties tuomet nustatyti nepavyko, bet atlikus tyrimus V. Kara-Murzos organizme buvo rasta nuodingųjų medžiagų. Prisimenant buvusio Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FST) darbuotojo Aleksandro Litvinenkos nunuodijimą bei mįslingas kitų šalies opozicijos veikėjų mirtis, baimintasi, kad V. Kara-Murzą mėginta nunuodyti sąmoningai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.