Naujienų srautas

Pasaulyje

2017.02.02 20:21

D. Trumpas pasiuntė rimtą grasinimą Iranui

15min.lt 2017.02.02 20:21

Donaldas Trumpas įspėjo Iraną, šią savaitę pripažinusį, kad išbandė balistines raketas. Naujasis JAV prezidentas pabrėžė, kad Iranas turėtų būti dėkingas dėl susitarimo, kurį pasiekė su buvusia Baracko Obamos administracija.

„Iranas gavo formalų perspėjimą dėl balistinės raketos paleidimo. [Iranas] turėtų būti dėkingas dėl baisaus susitarimo su Jungtinėmis Valstijomis, kurį sudarėme“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė D. Trumpas. „Iranas vos laikėsi ir buvo pasirengęs sugriūti, kol neatėjo JAV su sandoriu ir suteikė galimybę išgyventi Iranui: 150 milijardų dolerių“, – dėstė JAV prezidentas.

Trečiadienį D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Michaelas Flynnas žurnalistams teigė, kad Baltųjų rūmų administracija „griežtai smerkia tokius Irano veiksmus, kurie mažina saugumą ir kelią pavojų saugumui bei stabilumui, amerikiečių gyvybėms Vidurio Rytuose“. „Obamos administracija nesugebėjo adekvačiai atsakyti į blogus Teherano darbus – ginklų gabenimą, paramą terorizmui ir kitus tarptautinių normų pažeidimus“, – pridūrė M. Flynnas, pabrėždamas, kad D. Trumpo administracijos nuolaidų Iranas gali nesitikėti.

Pirmas toks sėkmingas bandymas

Iranas sėkmingai išbandė nuo žemės paleidžiamą savo gamybos sparnuotąją raketą „Sumar“, ketvirtadienį pranešė Vokietijos savaitraštis „Die Welt“, remdamasis šaltiniais žvalgybos tarnybose.

Leidinio duomenimis, praeitą sekmadienį per didelio masto bandymų programą Iranas paleido vidutinio nuotolio raketą „Sumar“, galinčią nešti branduolinę kovinę galvutę. Ji nuskriejo apie 600 km, nors šio tipo raketos, kaip manoma, gali nuskrieti 2–3 tūkst. kilometrų. Kad šių raketų turi savo arsenale Iranas pirmąkart pranešė 2015-ųjų kovą, nurodė „Die Welt“. Kiek žinoma, šis „Sumar“ paleidimas buvo pirmasis sėkmingas jos bandymas.

Savaitraštis pažymėjo, kad tiksliau nutaikomos Teherano sparnuotosios raketos kaimyninėms valstybėms kelia didesnę grėsmę negu balistinės, nes jos skrieja mažame aukštyje, todėl sunkiau susekamos radarų.

Anksčiau šią savaitę JAV televizija „Fox News“, remdamasi dviem amerikiečių pareigūnais, nurodė, kad gruodžio pradžioje Iranas atliko slaptą vidutinio nuotolio balistinės raketos bandymą. Pasak Amerikos kariškių, Teheranas gruodžio 6-ąją paleido balistinę raketą „Shahab 3“, sukurtą pagal Šiaurės Korėjos sukurtą prototipą ir galinčią nuskrieti apie 1,3 tūkst. kilometrų.

„Die Welt“ kalbinti ekspertai sakė, kad Jungtinių Tautų rezoliucijos draudžia Iranui branduolinius užtaisus galinčių nešti balistinių raketų bandymus, bet sparnuotosioms raketoms tokie apribojimai netaikomi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi