Naujienų srautas

Pasaulyje2013.04.22 16:20

Nyderlanduose dėl anonimo grasinimo uždaryta 20 mokyklų

15min.lt 2013.04.22 16:20

Nyderlandų Leideno mieste pirmadienį buvo nurodyta uždaryti daugiau nei 20 mokyklų dėl policijos susirūpinimo grasinimu įvykdyti masinį šaudymą, skelbia BBC.  

Nyderlandų Leideno mieste dėl anoniminių grasinimų surengti masines žudynes uždaryta daugiau kaip 20 mokyklų, skelbia lenta.ru.

Olandijos policija pirmadienį suėmė buvusė britiškos mokyklos moksleivį, įtariamą anoniminiu grasinimu iššaudyti mokytojus ir kuo daugiau klasiokų.

Įtariamojo vardas neatskleidžiamas, tačiau žinoma, kad jis mokėsi britiškoje Leideno mieste esančioje mokykloje. Tyrėjai aiškinasi, ar jis susijęs su savaitgalį viename forume išdėstytais grasinimais.

Policija tikrina viename vietiniame forume pasirodžiusį pranešimą, kurio autorius pažadėjo pistoletu išžudyti savo mokytoją ir „kuo daugiau moksleivių“.

Į dvi didžiausias miesto mokyklas atvyko specialios pajėgos, policijos pareigūnai. Jie yra tiek viduje, tiek šalia mokyklinių pastatų. Miesto meras Henry Lenfernikas paaiškino, kad pranešimas galėjo būti kažkieno kvailas pokštas, tačiau nenorima rizikuoti vaikų gyvybėmis.

Kai kurie mokytojai nesutiko visiškai uždaryti mokyklos, teigdami, kad „negalima leisti bet kokiam bukapročiui, turinčiam internetą, paralyžiuoti visą miestą“.

Anot leidinio „Dutch News“, 2009 metais surengti masines žudynes tame pačiame forume pažadėjo vietos paauglys. Skubių policijos veiksmų dėka jis buvo greit surastas, o tuomet paaiškėjo, kad jis tenorėjo papokštauti.

Leideno miestas yra apie 20 km į šiaurės rytus nuo Hagos. Mieste yra vienas seniausių Nyderlandų universitetų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi