Pasaulyje

2017.02.02 12:18

Separatistai tęsia apšaudymus Ukrainoje

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.02 12:18

Maskva ir Kijevas trečiadienį kaltino viena kitą dėl incidento, kai Ukrainos kariuomenės transporto lėktuvas buvo apšaudytas skrisdamas virš Rusijos dujų gavybos platformų Juodojoje jūroje. 

Ukrainos prezidentūros atstovas Sviatoslavas Cegolkka sakė, kad lėktuvas An-26 buvo apšaudytas trečiadienį, kai skrido per mokomąją misiją netoli dviejų jūrinių dujų gavybos platformų. Jis „Facebook“ paskyroje paskelbė nuotraukų, kuriose matomos kulkos pramušta skylė orlaivio korpuse, bet pridūrė, kad įgula nenukentėjo.

Rusijos Juodosios jūros laivynas šiuos kaltinimus atmetė. Jo pranešime sakoma, kad lėktuvas „provokuojančiai“ praskrido žemai virš Rusijos platformų, o vienas saugumo pareigūnas keturis kartus iššovė signalines raketas jo link, kad atgrasytų orlaivį ir išvengtų jo susidūrimo su bokštais. Rusijos naujienų agentūrų paskelbtame kariškių pranešime sakoma, kad signalinės raketos lėktuvui jokio pavojaus nekėlė.

Rusijos gynybos ministerija vėliau iškvietė Ukrainos karinį atašė Maskvoje, kad įteiktų jam oficialią protesto notą dėl „pavojingų lėktuvo manevrų“.

Šis incidentas įvyko tvyrant didelei įtampai tarp abiejų šalių, kai Rytų Ukrainoje pastarosiomis dienomis atsinaujino įnirtingi susirėmimai tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų. Smarkiausios kautynės nuo praeito savaitgalio vyksta ties Avdijivkos miestu, esančiu į šiaurę nuo separatistų pagrindinės tvirtovės Donecko.

Minėtos dujų platformos, anksčiau priklausiusios Ukrainai, jau seniai yra įtampos šaltinis. Ukraina kaltina Rusiją neteisėtai jas užgrobus, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį, ir sako reikalausianti kompensacijos.

Tuo metu Ukrainos pareigūnai praneša, kad ketvirtadienio ryte prorusiški separatistai apšaudė Avdijivkos miestą ir per pastarąją parą sunaikino per pusšimtį namų. Pranešama, kad vienas žmogus žuvo, trys sužeisti. Avdijivkai kiti Ukraino regionai pradėjo tiekti humanitarinę pagalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.