Pasaulyje

2017.02.02 09:19

Protestuodami į gatves Rumunijoje išėjo 300 tūkst. žmonių

15min.lt2017.02.02 09:19

Trečiadienio vakarą protestuojantys rumunai užtvindė Bukarešto gatves. Sostinės centre apie 140 tūkst. žmonių protestavo prieš vyriausybės priimtą nepaprastąjį įsaką, numatantį švelnesnes bausmes už korupciją ir kai kuriems politikams leisiantį išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Visoje šalyje žmonės taip pat ėjo į gatves, reikšdami pasipiktinimą valdžios sprendimu. Vietos žiniasklaida skelbia, kad sostinėje protestavo apie 140 tūkst., o iš viso apie 50-yje miestų visoje šalyje – apie 300 tūkst. žmonių.

Protestuotojai skandavo „vagys“, ragino trumpiau nei mėnesį dirbančią socialdemokratų vyriausybę atsistatydinti.

Masiniai protestai Bukarešte neapsiėjo be neramumų. Jie kilo, kai proteste pasirodė Rumunijos futbolo sirgalių, nešinų pirotechnikos gaminiais.

Ultros padegė laikraščių kioską, atsakydami pareigūnai panaudojo ašarines dujas, chuliganai į policininkus laidė akmenis. Vienas policijos pareigūnas buvo skubiai išvežtas į ligoninę. Yra ir daugiau sužeistų. Kai kurie riaušėse dalyvavę chuliganai sulaikyti.

Gyventojų pykčio susilaukusiame įsake nurodoma, bus dekriminalizuoti pareigūnų nusižengimai, jei jų padaryta finansinė žala yra mažesnė nei 200 000 lėjų (beveik 45 000 eurų).

Žmonės į gatves išėjo iškart po to, kai buvo pranešta apie priimtą nepaprastąjį dekretą, kuris leistų daugeliui politikų išvengti baudžiamosios atsakomybės. Pavyzdžiui – socialdemokratų lyderiui Liviu Dragnea. Antradienį vyko jo teismas už įgaliojimų viršijimą.

Teisingumo ministras Florinas Iordache pritarė šioms priemonėms, kurios, aplenkdamos parlamentą, įsigalios beveik automatiškai, nes dar reikia, kad „įstatymas būtų suderintas su konstitucinio teismo nutartimis“.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.