Pasaulyje

2017.02.01 14:15

Iranas pripažino išbandęs balistinę raketą, bet neigia pažeidęs branduolinę sutartį

BNS 2017.02.01 14:15

Irano gynybos ministras Hosseinas Dehghanas trečiadienį patvirtino, kad jo šalis išbandė balistinę raketą, bet neigė, jog buvo pažeista 2015 metais su galingosiomis šalimis sudaryta sutartis dėl Teherano branduolinės programos arba Jungtinių Tautų rezoliucijos.

„Šis veiksmas atititiko Irano gynybos pajėgumų stiprinimą ir neprieštarauja JCPOA (Bendrajam visapusiškam veiksmų planui) arba (JT) 2231-ajai rezoliucijai“, – sakė H. Dehghanas.

Ministras paminėjo JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, draudžiančią Iranui kurti raketas, galinčias nešti branduolines kovines galvutes.

„Šis bandymas atitinka mūsų vykdomas programas, – H. Dehghano žodžius citavo naujienų agentūra ISNA. – Anksčiau esame skelbę, kad vykdysime savo suplanuotas gynybos priemonių gamybos programas, susijusias su mūsų nacionaliniais interesais ir tikslais. Niekas negali daryti įtakos mūsų sprendimui.“

Teheranas antradienį perspėjo Vašingtoną nekurstyti įtampos.

„Tikimės, kad Irano gynybos programa nebus naudojama naujosios JAV administracijos ... kaip pretekstas kurti naujai įtampai“, – sakė užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas.

Dėl sekmadienį Irano įvykdyto bandomojo vidutinio nuotolio balistinės raketos paleidimo Vašingtonas inicijavo skubias JT Saugumo Tarybos konsultacijas.

JAV ambasadorė prie JT Nikki Haley sakė posėdžio dalyviams, kad šis raketos bandymas yra „absoliučiai nepriimtinas“.

„Jungtinės Valstijos nėra naivios. Nesėdėsime rankų sudėję. Pamatysite, kaip mes pareikalausime jų (pasiaiškinti)“, – sakė ji.