Pasaulyje

2017.02.01 11:03

Buvęs JT generalinis sekretorius nekandidatuos į Pietų Korėjos prezidento postą

ELTA2017.02.01 11:03

Buvęs Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas pareiškė nedalyvausiąs Pietų Korėjos prezidento rinkimuose, informuoja naujienų agentūra AFP.

Dešimtmetį Niujorke praleidęs Ban Ki-moonas praėjusį mėnesį sugrįžo į Pietų Korėją, ir buvo tikimasi, kad politikas kandidatuos šiais metais Pietų Korėjoje vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Tačiau politiko siekius aptemdė įvairūs sunkumai.

„Aš pasitrauksiu iš politikos. Atsiprašau, kad nuvyliau daug žmonių“, – spaudos konferencijos metu reporteriams sakė Ban Ki-moonas.

Nors Ban Ki-moonas nė karto oficialiai neskelbė apie dalyvavimą Pietų Korėjos prezidento rinkimuose, buvęs JT generalinis sekretorius dažnai rodėsi viešumoje ir buvo manoma, kad jis prisijungs prie nušalintos prezidentės Park Geun-Hye valdančiosios partijos „Saenuri“.

Tačiau, pasirodžius kaltinimams korupcija kai kuriems politiko artimiesiems ir pasirodžius nuotraukoms, kaip Ban Ki-moonas į bilietų pardavimo automatą bando vienu metu įdėti du banknotus, jis pasirodė esąs atitrūkęs nuo realybės ir politikui Pietų Korėjos politinėje sistemoje nesisekė užsitikrinti paramos.

Viešosios nuomonės apklausose parama Ban Ki-moonui sugrįžus į Pietų Korėją sumažėjo nuo 20,3 procentinio punkto iki 13,1.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt