Pasaulyje

2017.02.01 10:06

Viena „Facebook“ kūrėjų: jei JAV nepriimtų pabėgėlių, mano proprosenelė nebūtų atvykusi čia iš Lietuvos

15min.lt 2017.02.01 10:06

Viena iš „Facebook“ socialinio tinklo kūrėjų, žymi Amerikos verslininkė ir socialinė aktyvistė Sheryl Sandberg pasidalijo įrašu, kuriame protestuoja prieš naujojo šalies prezidento Donaldo Trumpo įsaką, užkertantį kelią pabėgėliams patekti į Jungtines Valstijas.

Šiame įraše 47 metų Sh. Sandberg pasakoja apie savo žydų kilmės proprosenelę Chana Bassa, kuri išvyko iš Vilniaus, Lietuvos, 1889 metais dėl religinio persekiojimo.

„Jei Chana nebūtų išsirengusi į tą sunkią kelionę, aš čia šiandien nebūčiau – mano šeima tikriausiai būtų sunaikinta koncentracijos stovyklose Antrojo pasaulinio karo metu“, – konstatavo Sh. Sandberg.

„Jos drąsa ir faktas, kad ši šalis ją priėmė, sukūrė mano šeimos ateitį“, – jausmingame įrašė teigė verslininkė.

„Kiekvienoje kartoje, nuo tada, kai mūsų šalis buvo įkurta, imigrantai tapdavo naujais piliečiais ir padėdavo mums atsinaujinti ir tapti stipriais“, – teigė Sh. Sandberg, kritikuodama JAV prezidento įsaką 120 dienų sustabdyti pabėgėlių priėmimo programos vykdymą.

Harvardo verslo mokyklos ir koledžo absolventė Sh. Sandberg yra dažna pasaulio ekonomikos forumo Davose viešnia. Jos turtas vertinamas 1,3 milijardo JAV dolerių.