Pasaulyje

2017.02.01 15:56

Rumunijos gatvėse – tūkstantiniai protestai

ELTA2017.02.01 15:56

Rumunijos vyriausybei priėmus prieštaringai vertinamą nepaprastąjį dekretą, kuriuo remiantis sumažinamos bausmės už korupciją, į šalies gatves išėjo tūkstančiai žmonių. Šis vyriausybės sprendimas leis keliems politikams išvengti baudžiamosios atsakomybės, informuoja naujienų agentūra AFP.

Sostinėje Bukarešte protestuotojai spontaniškai susirinko prie vyriausybės, šaukė „vagys“ ir ragino atsistatydinti mažiau nei mėnesį valdžioje esančią socialdemokratų vyriausybę.

Remiantis Rumunijos žiniasklaidos pranešimais, protestai vyko ir keliuose kituose miestuose, pavyzdžiui, Kluže, Sibiu, Timišoaroje ir Jasuose. 

Teisingumo ministras Florinas Iordache patvirtino parlamentą apeinančius pakeitimus, įsigaliosiančius beveik automatiškai. 

„Tai gedulo diena teisinei sistemai, kovoje su korupcija gavusiai teisingumo priešininkų smūgį“, – teigiama antradienį paskelbtame Rumunijos prezidento pranešime. Prezidentas Johannis Clausas net dalyvavo pirmose demonstracijose prieš teisinius pakeitimus.

Pagal teisinius pakeitimus, panaikinami keli pažeidimai ir už piktnaudžiavimą valdžia baudžiama įkalinimu tik tuo atveju, jei padaryta didesnė nei 44 tūkst. eurų žala. Šie naujieji pakeitimai leis socialdemokratų lyderiui Liviu Dragneanui, kuris dėl piktnaudžiavimo valdžia antradienį stojo prieš teismą, išvengti baudžiamosios atsakomybės. Prokurorai paskelbė, kad jis susijęs su 24 tūkst. eurų nuostoliu, o tai yra daug mažiau už baudžiamą sumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.