Pasaulyje

2017.02.01 07:30

JAV Senate demokratai blokavo dviejų D. Trumpo kandidatų į postus patvirtinimą

BNS 2017.02.01 07:30

JAV Senate demokratai antradienį blokavo balsavimą komitete dėl dviejų Donaldo Trumpo pasiūlytų kandidatų į svarbius postus, kaitindami įtampą dėl naujojo prezidento kabineto narių tvirtinimo, kai prezidentas kaltina opoziciją obstrukcija.

„Šiandien Senate Finansų (komiteto) demokratai atsisakė tęsti (procedūrą) nominuotiems Munchinui ir Price`ui“, – parašė tviteryje senatorius Ronas Wydenas, Finansų komiteto vyriausiasis demokratas apie siūlomus du kandidatus: Steveną Mnuchiną į iždo sekretoriaus pareigas ir Tomą Price`ą – į sveikatos sekretoriaus.

Demokratai, kuriems nerimą kelia į svarbius postus siūlomos kraštutinybės ir kuriuos pykdo agresyvi pirmoji D. Trumpo tarnybos savaitė, regis, nutarė kategoriškai užsispirti.

„Etikos atskleidimų apie Tomą Price`ą litanija yra stiprus įrodymas, kad jo negalima leisti kontroliuoti „Medicare“ (sveikatos sistemos)“, – pareiškė R. Whydenas.

Jis turėjo omenyje demokratų reikštus priekabius kaltinimus, kad T. Price`as investavo į medicinos bendrovę, galinčią turėti naudos iš įstatymų, kuriuos T. Price`as, Džordžijos kongresmenas, rėmė.

„Ponui Mnuchinui vis dar nesiseka išlįsti švariam iš šešėlinės galimybių apribojimo praktikos, kenkiančios amerikiečiams“, – pridūrė R. Wydwenas.

S. Mnuchinas, Volstryto bankininkas ir Holivudo finansuotojas, kaltintas per patvirtinimo svarstymą nesugebėjęs atskleisti savo ofšorinių akcijų ir priekabiai klausinėtas apie jo turimo banko hipotekos galimybių apribojimo praktiką.