Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja į rytinę pakrantę perkėlė du mobilius raketų leidimo įrenginius

ELTA 2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja į rytinę pakrantę pervežė dar du trumpojo nuotolio raketų leidimo įrenginius. Akivaizdu, kad Pchenjanas ruošiasi raketos bandymui, remdamasi Pietų Korėjos naujienų agentūra skelbia „Reuters“.

Šiaurės Korėja į rytinę pakrantę pervežė dar du trumpojo nuotolio raketų leidimo įrenginius. Akivaizdu, kad Pchenjanas ruošiasi raketos bandymui, remdamasi Pietų Korėjos naujienų agentūra skelbia „Reuters“.

Pietų Korėja ir jos sąjungininkės tikisi Šiaurės Korėjos raketos paleidimo besitęsiant neramumams Korėjos pusiasalyje.

Neįvardintas Pietų Korėjos kariuomenės šaltinis sakė naujienų agentūrai „Yonhap“, jog palydovo nuotraukose matyti, kad Šiaurės Korėjos pajėgos rytinėje pakrantėje dislokavo du mobilius trumpojo nuotolio raketų „Scud“ leidimo įrenginius.

„Kariuomenė atidžiai stebi Šiaurės Korėjos pasiruošimą raketos paleidimui“, – sakė šaltinis.

Pchenjanas balandžio pradžioje į tą pačią teritoriją perkėlė dvi vidutinio nuotolio raketas „Musudan“ ir septynis mobilius leidimo įrenginius, informavo "Yonhap". Tikėtina, kad Šiaurės Korėja pademonstruos savo galią per kariuomenės sukūrimo metines balandžio 25 dieną.

Pietų Korėjos gynybos ministerijos pareigūnas teigė negalintis patvirtinti pranešimų. Jis sakė, kad Šiaurės Korėjoje nebuvo pastebėta jokia neįprasta veikla. Pchenjanas beveik reguliariai vykdo trumpojo nuotolio raketų bandymus rytinėje šalies pakrantėje.

Šiaurės Korėja nepaiso Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų, gruodį įvykdžiusi raketos paleidimą, kuris, Pchenjano teigimu, buvo skirtas mokslinio palydovo iškėlimui į orbitą. Kritikai tvirtina, kad ši misija buvo skirta branduolinio užtaiso technologijos plėtojimui.

Pastarosiomis dienomis įtampa šiek tiek atslūgo, kai Šiaurės Korėja pradėjo kalbėti apie dialogą, kurio siekia JAV ir Pietų Korėja.

Šeštadienį Pchenjanas pakartojo, jog neketina atsisakyti branduolinių ginklų, ir atmetė JAV sąlygą dėl diskusijų, tačiau pripažino, kad nori aptarti nusiginklavimą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi