Pasaulyje

2017.01.31 19:20

Žiniasklaida: Prancūzijos kandidatas į prezidentus parūpino darbus ne tik žmonai, bet ir vaikams

BNS 2017.01.31 19:20

Prancūzijos prezidento posto siekiantis Francois Fillonas parūpino darbą savo sutuoktinei ir dviem vaikams, kuriems buvo sumokėta beveik vienas milijonas eurų, antradienį rašo laikraštis „Canard Encaine“.

Konservatorių kandidato į prezidentus sutuoktinė Penelope uždirbo 900 tūkst. eurų būdama jo parlamentinė patarėja ir dirbdama jo draugui priklausančiame literatūrinės apžvalgos leidinyje, o du iš jo penkių vaikų buvo įdarbinti parlamentiniais padėjėjais ir už šį darbą gavo dar 84 tūkst. eurų, sakoma pranešime.

F. Fillonas ilgą laiką buvo laikomas prezidento rinkimų kovos favoritu, tačiau jo populiarumas smuko, kai praėjusią savaitę tas pats laikraštis pranešė, kad Penelopei buvo išmokėtas pusės milijono eurų atlyginimas, tačiau nepavyko rasti įrodymų, kad ji būtų dirbusi parlamente.

Remiantis sekmadienį paskelbtais visuomenės apklausos rezultatais, daugiausia balsų per pirmąjį rinkimų ratą balandžio 23 dieną galėtų surinkti Marine Le Pen, euroskeptiško ultradešiniojo Nacionalinio fronto (FN) lyderė. Antrąją vietą pagal populiarumą užima F. Fillonas ir jam ant kulnų lipa centristas Emmanuelis Macronas.