Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.31 15:24

Po nepavykusio perversmo Turkijoje atleista daugiau kaip 90 tūkst. valstybės tarnautojų

ELTA 2017.01.31 15:24

Dėl galimų ryšių su liepą mėgintu įvykdyti perversmu Turkijos valdžia iš pareigų atleido daugiau kaip 90 tūkst. valstybės tarnautojų. Kritikai tvirtina, kad valymai nukreipti ne tik į įtariamus pučo organizatorius, bet ir į prezidento Recepo Tayyipo Erdogano politinius oponentus, praneša „Reuters“.  

Interviu žurnalistams Turkijos darbo ministras Mehmetas Muezzinoglu sakė, kad dėl bandymo įvykdyti perversmą ieškiniai buvo pareikšti 125 485 valstybės tarnautojams, o 94 867 iš jų buvo atleisti.

Turkija mėgina susidoroti su JAV gyvenančio dvasininko Fethullah Guleno pasekėjais. Jie kaltinami infiltravęsi į valstybės institucijas ir rezgę sąmokslą nuversti šalies valdžią. Nuo 1999-ųjų savanoriškoje tremtyje JAV Pensilvanijos valstijoje gyvenantis F. Gulenas tokius kaltinimus neigė ir pučą pasmerkė.

Dėl galimų sąsajų su nepavykusiu perversmu, pareikalavusiu mažiausiai 240 gyvybių, apie 40 tūkst. policijos, teismų, valstybės tarnybos ir švietimo sistemos darbuotojų buvo suimti iki bus pradėtos nagrinėti jų bylos.

Žmogaus teisių gynimo organizacijos ir kai kurios Turkijos sąjungininkės Vakaruose baiminasi, kad R. T. Erdoganas perversmą naudoja kaip pretekstą, siekdamas susidoroti su jo režimo kritikais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi