Pasaulyje

2017.01.31 14:54

Prie Donecko atsinaujino mūšiai

Ukrainos rytuose atsinaujinus mūšiams, per pusantros paros žuvo mažiausiai septyni kariai. Smurtas įsiplieskė, kai Ukrainos prezidentas nuvyko į Berlyną aptarti Minsko susitarimo įgyvendinimo.

Kai Donaldo Trumpo komanda užsiminė, kad savaitgalio pokalbis su Vladimiru Putinu yra pirmas žingsnis į sankcijų atšaukimą, Petro Porošenka pareiškė, kad jas reikia tik stiprinti, nes sėsti prie derybų stalo Rusiją galima priversti tik jėga. Angela Merkel sakė, kad paliaubų neliko. Mūšiai savaitgalį atsinaujino pramoniniame Avdijivkos mieste prie Donecko. Du separatistų kovotojai mirė Ukrainos pajėgų nelaisvėje, jų lyderiai praneša ir apie du civilius, žuvusius per Kijevo atakas, kurios daug Donecko priemiesčių gyventojų esą paliko be elektros ir vandens. Kijevas neigia atsakomąsias atakas.

Atnaujinta 22:52 Prezidentas nutraukė darbinį vizitą

Ukrainos prezidentas P. Porošenka nutraukė darbinį vizitą Vokietijoje po to, kai Avdijivkoje įvyko susišaudymai, privedę iki ypatingosios situacijos.

Be to, jis liepė šalies diplomatams informuoti apie susidariusią yaptingąją padėtį Avedejevkos mieste šalies rytuose po, kai buvo apšaudyti JTO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos kariai. Teigiama, kad tai padarė Rusijos pajėgų kareiviai, praneša inforesist.org