Pasaulyje

2017.01.30 10:51

M. Turnbullas: D. Trumpas sutinka iš Australijos perimti dalį pabėgėlių naštos

ELTA 2017.01.30 10:51

JAV prezidentas Donaldas Trumpas laikysis savo pirmtako sudaryto susitarimo, kuriuo numatoma šalyje priimti pabėgėlius iš Ramiajame vandenyne įsikūrusių pabėgėlių stovyklų. JAV tebetvyrant chaosui dėl draudimo į šalį įvažiuoti septynių musulmoniškų šalių piliečiams, pirmadienį tai pranešė Australijos ministras pirmininkas, skelbia naujienų agentūra AFP.

Lapkritį Kanbera su Baracko Obamos administracija susitarė, kad JAV priims konkrečiai neįvardijamą skaičių iš 1,6 tūkst. jūra į Australiją atvykusių pabėgėlių, apgyvendintų pabėgėlių centruose Nauru ir Papua Naujojoje Gvinėjoje.

Baimintasi, kad D. Trumpas, penktadienį pasirašęs įsaką, kuriuo JAV mažiausiai 120 dienų nebeįsileis pabėgėlių, o 90 dienų į šalį bus draudžiama atvykti asmenims iš septynių musulmoniškų šalių, nesilaikys savo pirmtako pasiekto susitarimo.

Po sekmadienį įvykusio pokalbio telefonu Australijos premjeras Malcolmas Turnbullas pranešė, kad susitarimas vis dėlto bus vykdomas.

„Mes taip pat aptarėme susitarimą dėl pabėgėlių iš Nauru ir Manuso salų perkėlimo, dėl kurio buvo susitarta su ankstesniojo JAV prezidento administracija. Dėkoju prezidentui D. Trumpui už tai, kad jis įsipareigoja laikytis šio susitarimo“, – žurnalistams sakė M. Turnbullas.

Daugiau susitarimo detalių jis neatskleidė, sakydamas, kad jo įgyvendinimas yra JAV vyriausybės agentūrų rankose.

M. Turnbullas, kitaip nei nemaža tarptautinės bendruomenės dalis, dėl naujojo dekreto D. Trumpo nekritikavo. Jis pareiškė, kad suverenių valstybių politikos nekomentuos.