Pasaulyje

2017.01.30 14:46

Prancūzijos socialistai išsirinko kandidatą prezidento rinkimuose

Prancūzijos socialistai išsirinko partijos kandidatą prezidento rinkimuose. Juo tapo buvęs švietimo ministras Benoit Hamonas, įveikęs premjerą Manuelį Vallsą.

49-erių B. Hamonas pasisako už tai, kad visiems šalies piliečiams kas mėnesį būtų skiriama socialinė išmoka, nori legalizuoti kanapes ir pasisako už naujus aplinkosaugos standartus. Dabartinės apklausos rodo, kad socialistų kandidatas į antrąjį rinkimų turą per Prancūzijos prezidento rinkimus nepatektų.

Socialistai savo oficialų pretendentą jau turi, bet kiek jo kandidatūrą parems pati partija, nesutarimų suskaldyta į priešingas stovyklas? Be to, rinkimų kampanijoje pagreitį jau įgavęs Emmanuelis Macronas, atsistatydinęs iš socialistų vyriausybės ekonomikos ministro posto ir nepriklausomai iškėlęs savo kandidatūrą.

Nerimas – ir dešiniųjų stovykloje. Ant, regis, nepriekaištingos reputacijos respublikonų kandidato François Fillono kritęs šešėlis dėl neva fiktyvaus žmonos įdarbinimo, kiti įtarimai.

Lapkričio mėnesį jį palankiai vertino kiek daugiau nei pusė gyventojų, dabar 61 procentų nuomonė – neigiama.

Dėl finansinių pažeidimų, dirbant Europos Parlamente, apkaltinta ir kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen.

Įsibėgėjant rinkimų į Prancūzijos prezidento postą kampanijai, įtampa didėja, iškylant naujoms aplinkybėms, atotrūkis tarp pagrindinių kandidatų svyruoja.