Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.29 21:49

D. Trumpo draudimas drasko šeimas ir tikėjimą JAV

Baltieji rūmai sako neturintys už ką atsiprašinėti, nes draudimas atvykti piliečiams iš 7 šalių atsiliepė tik saujelei keliautojų, tačiau JAV oro uostuose tvyro nežinomybė. Mažiausiai prie devynių Amerikos oro uostų sekmadienį planuojami nauji protestai, stichiškos akcijos daug kur surengtos vakar. Tačiau draudimas jau virto dviem šimtais širdį veriančių istorijų, kai tėvai atskirti nuo vaikų, o vos atvykę Sirijos krikščionys deportuoti nepaisant Donaldo Trumpo dar šįryt tviteryje pakartoto pažado nebeleisti siaubingai su jais elgtis.

Amerika vienu D. Trumpo parašu net keliasdešimčiai šeimai tapo tokia pat diktatūra, kokią iškentė namie. Fuadas Suleimanis su žmona ir trimis vaikais turėjo grįžti į Iraką, kai Egipte jo nebeįleido į lėktuvą, nors prieš išduodama imigracinę vizą, Amerika porą metų jį tikrino. Pardavęs namus ir turtą, išskristi į Nešvilį jis pavėlavo viena diena.

„Tai siaubinga klaida Jungtinių Valstijų istorijoje, siaubinga klaida. Maniau, Amerika yra institucijos, demokratija. O matau autokratiją – kažkas pasirašo, ir įsigalioja iškart. Ką tai reiškia? Tai tarsi Sadamo Huseino sprendimai“, – kalbėjo nusivylęs JAV imigracinės vizos turėtojas F. Suleimanas.

Daugiau apie tai, kaip vienas D. Trumpo parašas nulėmė žmonių likimus – žiūrėkite reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi