Pasaulyje

2017.01.29 15:45

Prancūzijos valdančioji partija renka kandidatą artėjantiems prezidento rinkimams

BNS 2017.01.29 15:45

Prancūzijos valdančioji Socialistų partija sekmadienį renka savo kandidatą artėjantiems prezidento rinkimams. Dėl galimybės atstovauti partijai antrame rinkimų ture kovoja kairuoliškų pažiūrų Benoit Hamonas ir centristas buvęs šalies premjeras Manuelis Vallsas.

Prognozuojama, kad laimės 49 metų B. Hamonas, kuris dominavo visos priešrinkiminės kampanijos metu dėl savo radikalių pasiūlymų, susijusių su darbo rinka, valstybės pagalba ir aplinkosauga.

Tačiau 54 metų M. Vallsas sako, kad dėl savo patirties esąs patikimesnis kandidatas ir kad jo konkurento mokesčių ir išlaidų programa galiausiai prives partiją prie neišvengiamo pralaimėjimo.

Kas belaimėtų šiuose rinkimuose, laimėtojo laukia sunki kova prezidento rinkimuose. Apklausos rodo, kad socialistų kandidatas iškristų jau pirmajame balandį vyksiančių prezidento rinkimų turo metu, nes po penkerius metus trukusio socialistų prezidento Francois Hollande'o valdymo ši partija yra nepopuliari.

Prognozuojama, kad galiausiai dėl Prancūzijos prezidento posto susikaus konservatoriškasis Respublikonų partijos kandidatas Francois Fillonas ir Nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen. Trečioje vietoje kol kas yra nepriklausomas centristas Emmanuelis Macronas.

Balandžio 23 d. daugiausia balsų surinkę kandidatai dėl Prancūzijos prezidento posto susikaus antrajame ture gegužės 7 d.

F. Fillono siekiui tapti šalies vadovui smūgį sudavė kilęs skandalas dėl jo žmonos. Kalbama, kad jis panaudojo valstybės lėšas „netikrai darbo vietai“ sukurti savo žmonai. Tokias kalbas F. Fillonas vadina šmeižtu.