Pasaulyje

2017.01.29 11:13

Kanados premjeras pasielgė priešingai nei D. Trumpas

BNS2017.01.29 11:13

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau šeštadienį palankia žinute „Twitteryje“ paragino imigrantus atvykti į jo šalį. Tokia žinutė tapo visiška priešingybe JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimui uždrausti į šalį atvykti pabėgėliams ir musulmoniškų šalių piliečiams.

„Bėgantieji nuo persekiojimo, teroro ir karo, kanadiečiai jūsų laukia, ir nesvarbu, kokis yra jūsų tikėjimas. Įvairovė yra mūsų jėga, #sveikiatvykęįKanadą“, – „Twitteryje“ parašė J. Trudeau.

Tokią žinutę jis parašė praėjus dienai po D. Trumpo priimto įsako stabdyti visą JAV pabėgėlių perkėlimo programą mažiausiai 120 dienų, kol bus nustatytos naujos griežtos patikrinimo taisyklės.

Konkrečiai pabėgėliams iš Sirijos bus draudžiama patekti į JAV neribotą laiką, kol prezidentas pats paskelbs, kad jie nebekelia pavojaus.

Septynių musulmoniškų šalių (Irano, Irako, Libijos, Somalio, Sudano, Sirijos ir Jemeno) piliečiams 30 dienų nebus išduodamos vizos – nesvarbu, ar jie norėtų emigruoti į Ameriką, ar tik joje apsilankyti.

Tačiau vėliau federalinė teisėja iš dalies blokavo šį įsaką ir nurodė valdžiai nutraukti pabėgėlių ir kitų atvykėlių deportavimą JAV oro uostuose.

Po pokalbio su Vašingtonu Kanados pareigūnai vėlų šeštadienio vakarą paskelbė, kad Kanados piliečiams, trintiems dviguba pilietybę, D. Trumpoapribojimai nebus taikomi.

„Mus patikino, kad su Kanados piliečiais, keliaujančiais su Kanados pasais, bus elgiamasi įprastai“, – sakė J. Trudeau atstovė Kate Purchase.

2011 metais atlikto gyventojų surašymo duomenimis, kas penktas Kanadoje gyvenantis žmogus gimė už šalies ribų. Tarp 2015 metų lapkričio ir šių metų sausio Kanada priėmė beveik 40 tūkst. Sirijos pabėgėlių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt