Pasaulyje

2017.01.29 16:38

Prie Malaizijos krantų dingus laivui, rasti ir išgelbėti 25 žmonės

BNS2017.01.29 16:38

Prie Malaizijos krantų nuskendus laivui, sekmadienį pavyko rasti plūduriuojančius 25 žmones, daugiausia kinų turistus, pranešė pareigūnai.

Šeši žmonės iš 31 laive buvusio sekmadienį vakare vis dar tebėra dingę, sakė žurnalistams Sabako Bernamo valstijos premjero departamento pareigūnas Shahidanas Kassimas.

Pirmiausia iš karinio lėktuvo buvo pastebėtas laivo kapitonas ir vienas jūreivis – abu jie išgelbėti, nurodė jis ir pridūrė, kad paieška dar labiau intensyvinama, pasitelkti nakties matymo įranga aprūpinti lėktuvai.

Kiti 23 iš išgelbėtų yra kinų turistai; dingę – penki turistai ir vienas jūreivis.

Kapitonas su jūreiviu buvo rasti tarp Tigos salos ir jūrinės gręžimo platformos, pranešė Malaizijos laikraštis „The Star Online“.

Laivas šeštadienio rytą, pirmąją Naujųjų metų pagal kinų kalendorių dieną, didžiausią šventę kinams visame pasaulyje, išplaukė iš Kota Kinabalu Malaizijos Sabako Bernamo valstijoje į Mengalumo salą, garsėjančią nuostabiais paplūdimiais ir nardymo galimybėmis.

„Apie šio laivo dingimą jo savininkas pranešė šeštadienį vakare, ir mes pradėjome paieškos ir gelbėjimo misiją“, – sakė Malaizijos laivybos tarnybos atstovas Awilas Kamsari.

Paieškos, kurią atlieka policijos, karinio laivyno ir oro pajėgos, zonos plotas apie 400 kvadratinių jūrmylių. Jų pastangas apsunkina nepalankios orų sąlygos.