Pasaulyje

2017.01.28 14:15

Irano prezidentas apie D. Trumpo įsakus: ne laikas statyti sienas

ELTA 2017.01.28 14:15

Irano prezidentas Hassanas Rouhanis šeštadienį, reaguodamas į JAV lyderio Donaldo Trumpo dekretus dėl pabėgėlių ir sienos pasienyje su Meksika statybos, pareiškė, kad dabar „ne laikas statyti sienas“, informuoja agentūra „Tasnim“.

„Dabar ne laikas statyti sienas tarp tautų, jie pamiršo, kad prieš daugelį metų griuvo Berlyno siena. Sienas būtina pašalinti, jeigu jos atskirs tautas, – pareiškė R. Rouhanis, kalbėdamas per konferenciją Teherane, skirtą turizmui. – Šiuolaikinis pasaulis nėra tas pasaulis, kuriame galima atitolinti vieną nuo kitos tautas ir žmones iš įvairių teritorijų bei šalių. Šių laikų diena – tai artumo diena, ir mes tapome bei esame kaimynais kultūros bei mokslo požiūriu. Informacinių technologijų pasaulis, globalizacija sumažino atstumą tarp mūsų“, – pabrėžė Irano prezidentas.

Trečiadienį D. Trumpas paskelbė, kad JAV vidaus saugumo departamentas nedelsdamas pradės sienos pasienyje su Meksika statybas. Parengiamieji sienos statybų projekto darbai turėtų būti užbaigti per 180 dienų, teigiama D. Trumpo pasirašytame dekrete.

Penktadienį D. Trumpas pasirašė dekretą, kuriuo pristabdomas pabėgėlių priėmimas į JAV 120-čiai dienų, draudžiamas neapibrėžtam laikotarpiui priimti pabėgėlius iš Sirijos ir griežtinamos kai kurios įvažiavimo į JAV taisyklės. D. Trumpas per dekreto pasirašymo ceremoniją Pentagone pareiškė, kad nuo šiol pabėgėlių „atranka“ bus ekstremali, siekiant apsaugoti šalį nuo „užsienio teroristų“.

Naujienų agentūros „Reuters“' duomenimis, dekrete numatytas laikinas draudimas Irako, Irano, Sirijos, Sudano, Jemeno, Libijos bei Somalio piliečiams įvažiuoti į JAV.