Pasaulyje

2017.01.28 12:00

Tūkstančiai žmonių susirinko į eiseną prieš abortus Vašingtone

ELTA 2017.01.28 12:00

Vašingtone vyksta kasmetinė abortų priešininkų eisena, į kurią susibūrė keli tūstančiai žmonių, informuoja BBC.

44-ąją „Eisena už gyvybę“ palaikė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, joje taip pat pasisakė viceprezidentas Mike`as Pence`as.

„Eisena už gyvybę“ yra labai svarbi. Visiems tiems, kas žygiuoja eisenoje, pareiškiu – aš jus palaikau“, – rašė D. Trumpas savo „Twitter“ paskyroje.

Per šią eiseną pasisakęs JAV viceprezidentas M. Pensas pareiškė, kad judėjimui prieš abortus atėjo „istorinis momentas“.

„Gyvybė vėl nugali Amerikoje, – pareiškė viceprezidentas. – Tai matyti pagal tai, kiek daug į JAV Kongresą yra išrinkta žmonių, kurie pasisako už gyvybę“.

M. Pensas garsėja kaip konservatyvių vertybių puoselėtojas ir abortų priešininkas. Savo valdymo Indianos valstijoje metu jis pasirašė keletą įstatymų, kurie smarkai riboja šią procedūrą.

Anksčiau D. Trumpas kalbėjo, kad moteris turi teisę į abortą. Bet rinkiminės kampanijos metu jis pareiškė, kad jo požiūris šiuo klausimu „evoliucionavo“.

Aktyvistai tikisi, kad D. Trumpas pasirašys dekretą dėl abortų draudimo JAV.

Kasmet eisena už gyvybę vyksta tą dieną, kai JAV Aukščiausiasis teismas legalizavo abortus. Manoma, kad tai didžiausia abortų priešininkų akcija pasaulyje.