Pasaulyje

2017.01.28 11:55

Meksika skirs 47,5 mln. dolerių savo piliečiams JAV ginti

ELTA 2017.01.28 11:55

Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto skirs 47,5 mln. dolerių priemonėms, kuriomis būtų ginami meksikiečių migrantai Jungtinėse Valstijose, pranešė šalies Senato vadovas Pablo Escudero Morales.

„Prezidentas nurodė šalies finansų ministrui skirti milijardą pesų konsulinei pagalbai, mūsų migrantų interesų gynimui, taip pat pažymėjo, kad jeigu prireiks daugiau lėšų, jos bus skirtos“, – pareiškė Meksikos senato vadovas.

Kiek anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė apie planus įvesti mokestį prekių iš Meksikos importui, siekiant padengti sienos, planuojamos abiejų šalių pasienyje, statybų išlaidoms.

JAV prezidentas penktadienį kalbėjosi telefonu su Meksikos prezidentu E. P. Nieto. AP agentūros duomenimis, pokalbis truko apie valandą. Kaip teigiama Meksikos vyriausybės pranešime spaudai, prezidentai susitarė viešai nesvarstyti sienos statybų apmokėjimo klausimo.

Vėliau per spaudos konferenciją su britų premjere Theresa May D. Trumpas pažadėjo pradėti naujas derybas dėl prekybinių sutarčių su Meksika. „Mes ketiname pradėti naujas derybas dėl prekybos sutarčių su Meksika. Ir tai bus naudinga abiem šalims“, – pareiškė JAV prezidentas.

Kitą savaitę buvo suplanuotas abiejų prezidentų susitikimas Vašingtone, bet Meksikos lyderis staiga atšaukė savo vizitą į JAV. Prieš tai D. Trumpas pasiūlė Meksikos prezidentui atsisakyti vizito į Vašingtoną, jei Meksika neketina finansuoti planuojamos sienos statybos.