Pasaulyje

2017.01.28 11:42

Kinija su maldomis, smilkalais ir fejerverkais sutiko Gaidžio metus

BNS2017.01.28 11:42

Kinai plūsta į maldos namus ir muges, tikėdamiesi palankios Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių pradžios.

Šeštadienį, pirmąją Gaidžio metų dieną, tūkstančiai kino susirinko į pagrindines Pekino šventyklas. Žiemiškai apsivilkę žmones degino smilkalus ir meldėsi, prašydami sėkmės ir sveikatos. Tikimasi, kad sostinės centre esančią Lamos šventyklą aplankys net 80 tūkst. žmonių, pranešė valstybinė televizija.

Raudonais žibintais išpuoštame Ditano parke prasidėjo šventyklos mugė. Ant prekystalių – maistas ir kitos tradicinės prekės.

Tarp Naujųjų metų sutikimo tradicijų – virtinių valgymas Šiaurės Kinijoje ir fejerverkų šaudymas. Pekino valdžia paragino Komunistų partijos narius ir valstybės tarnautojus nesprogdinti fejerverkų, nes tai kenkia aplinkai, tačiau, remiantis vietos žiniasklaidos pranešimais, penktadienio vakarą ir šeštadienio rytą sostinėje ir keliuose kituose miestuose smarkiai padidėjo oro taršos lygis.

Naujųjų metų pradžią šventė kinų ir kitų tautybių žmonės visame pasaulyje.

Minios žmonių penktadienio naktį dalyvavo Naujųjų metų pradžios šventėse Honkonge ir Malaizijoje. Rio de Žaneire daugybė žmonių stebėjo Drakono šokį ir tai či pasirodymą priešais garsiosios Kristaus Atpirkėjo statulos atvaizdą. Niujorke šventė prasidėjo fejerverkais virš Hadsono upės.