Pasaulyje

2017.01.28 09:51

D. Trumpas šeštadienį turėtų pasikalbėti su V. Putinu

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2017.01.28 09:51

JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino pokalbis telefonu įvyks šeštadienį, 12.00 val. Rytų pakrantės laiku (19.00 val. Lietuvos laiku), skelbiama Baltųjų rūmų pranešime.

Tai pirmasis tiesioginis V. Putino ir D. Trumpo pokalbis po to, kai šis tapo Amerikos vadovu.

Tiek Kremlius, tiek Baltieji rūmai patvirtino, kad viena iš pokalbių temų – Vašingtono Maskvai taikomos sankcijos.

Ar D. Trumpas ketina jas atšaukti – kol kas išlieka neaišku. Nors vakar Baltuosiuose rūmuose susitikęs su Didžiosios Britanijos premjere Theresa May, D. Trumpas tikino, kad tai padaryti dar būtų per anksti.

Prie pokalbio prisijungs ir JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as.

Prieš pokalbį su V. Putinu, D. Trumpas telefonu kalbėsis su Japonijos premjeru Shinzo Abe ir Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Po derybų telefonu su Rusijos prezidentu taip pat numatyti pokalbiai su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u ir Australijos premjeru Malcolmu Turnbullu.

Pastarasis V. Putino ir D. Trumpo pokalbis telefonu vyko 2016 m. lapkričio 14 dieną. Jie aptarė santykius tarp dviejų šalių ir pasisakė už bendras pastangas kovoje su tarptautiniu terorizmu ir ekstremizmu. Tada V. Putinas ir D. Trumpas susitarė toliau palaikyti ryšį telefonu, o ateityje – surengti asmeninį susitikimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.