Pasaulyje

2017.01.27 19:24

F. Hollande`as: D. Trumpo administracija mestelėjo iššūkių Europai

BNS2017.01.27 19:24

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as penktadienį pareiškė, kad Donaldo Trumpo administracija mestelėjo iššūkių Europai.

„Pakalbėkime labai atvirai, iššūkių yra, tokių iššūkių, kuriuos JAV administracija meta mūsų prekybos taisyklėms, taip pat mūsų sugebėjimui spręsti konfliktus pasaulyje“, – F. Holande`as kalbėjo Berlyne.

„Taigi, mes, žinoma, turime kalbėtis su Donaldu Trumpu, kadangi amerikiečiai jį išsirinko savo prezidentu“, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

„Tačiau mes turime tai daryti, remdamiesi europietiškais įsitikinimais ir skatindami mūsų interesus bei mūsų vertybes“, – sakė jis.

A. Merkel, neminėdama D. Trumpo pavardės, pareiškė: „Mes matome, kad padėtis pasaulyje keičiasi greitai ir dramatiškai“.

„Ir mes turime reaguoti į šiuos naujus iššūkius, gindami ne tik mūsų laisvą visuomenę, laisvą prekybą, bet ir kalbėdami apie ekonominius iššūkius“, – pridūrė kanclerė.

D. Trumpas sukėlė JAV sąjungininkių Europoje nerimą, paskelbęs apie visą virtinę savo radikalių politinių planų, pavadinęs NATO pasenusia ir pažadėjęs atsisakyti transatlantinės prekybos planų.

JAV prezidentu tapęs milijardierius penktadienį susitinka su britų premjere Theresa May, kuri vadovaus savo šalies išstojimui iš ES, pernai britams nubalsavus už pasitraukimą iš Bendrijos. Tai bus pirmasis oficialus D. Trumpo kaip prezidento susitikimas su užsienio valstybės lyderiu.