Pasaulyje

2017.01.27 19:26

Vokietijos užsienio politikos vairą perima S. Gabrielis

ELTA, LRT.lt 2017.01.27 19:26

Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas penktadienį naujuoju Vokietijos diplomatijos vadovu oficialiai paskyrė Sigmarą Gabrielį, praneša naujienų agentūra AFP ir „Deutsche Welle“.

Pertvarkant šalies ministrų kabinetą, S. Gabrielis ekonomikos ministro postą išmainė į užsienio reikalų ministerijos vadovo postą. Prieš kelias dienas jis taip pat pasitraukė ir iš Socialdemokratų partijos vadovo pareigų, išplatintame pranešime paskelbdamas, kad ten jį pakeis buvęs Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Schulzas.

Diplomatijos vadovo postą jis perėmė iš Frank-Walterio Steinmeiero, kuris, kaip manoma, vasarį gali tapti naujuoju Vokietijos prezidentu.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino pradėjusį eiti pareigas naująjį federalinį Vokietijos užsienio reikalų ministrą S. Gabrielį. Sveikinimo laiške L. Linkevičius akcentavo Lietuvos ir Vokietijos dvišalių santykių svarbą, glaudžius politinius, ekonominius, kultūrinius ryšius.

Anot L. Linkevičiaus, labai svarbus Vokietijos indėlis užtikrinant regiono ir Baltijos valstybių saugumą. Ministras laiške padėkojo Vokietijai už jos indėlį dalyvaujant NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse ir sprendimą imtis lyderės vaidmens formuojant daugianacionalines pajėgas Lietuvoje.

L. Linkevičius taip pat pakvietė S. Gabrielį apsilankyti Lietuvoje artimiausiu metu, teigiama pranešime spaudai.