Pasaulyje

2017.01.26 17:23

Lotynų Amerikos lyderiai kritikuoja D. Trumpo politiką

ELTA 2017.01.26 17:23

Dominikos Respublikoje susitikę Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono lyderiai smarkiai sukritikavo griežtą JAV prezidento Donaldo Trumpo  imigracijos politiką ir sienos palei Meksiką statybos projektą. Didžioji dalis iš 11 mln. nelegalių migrantų Jungtinėse Valstijose yra atvykę iš Lotynų Amerikos, informuoja „Euronews“.

Lotynų Amerikos ir Karibų regiono valstybių bendrijos (CELAC) viršūnių susitikimo metu lyderiai ragino D. Trumpą gerbti migrantų žmogaus teises.

„Sienų statymas nėra būdas sustabdyti migraciją. Problemą galima išspręsti rodant solidarumą, žmogiškumą, kuriant taiką ir gerovę visiems pasaulyje. Kol nebus susidorota su turto paskirstymu, tol neišspręsime socialinių pasaulio problemų“, – teigė Ekvadoro prezidentas Rafaelis Correa.

Anot Kubos prezidento Raulio Castro, Kuba viliasi ir toliau normalizuoti santykius su JAV, tačiau pabrėžė, kad šalis nedarys šalies suverenumą paveikiančių nuolaidų.

„Kuba ir Jungtinės Valstijos gali bendradarbiauti ir gyventi šalia civilizuotai, gerbdami vieni kitų skirtumus ir skatindami viską, kas yra naudinga abiem šalims ir žmonėms. Tačiau JAV neturėtų tikėtis, kad norint tai pasiekti, Kuba padarys Jungtinėms Valstijoms nuolaidų, susijusių su nepriklausomybe ir suverenumu“, – sausio 20-ąją D. Trumpui perėmus JAV prezidento pareigas sakė R. Castro.