Pasaulyje

2017.01.26 19:32

D. Trumpo inauguraciją stebėję LRT korespondentai atskleidė jos užkulisius

Naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguraciją Vašingtone stebėję LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas ir LRT TELEVIZIJOS reporteris Edvardas Špokas paaiškino tikruosius protestų JAV sostinėje mastus ir įvardijo galimą priežastį, kodėl D. Trumpas pareiškė, kad inauguracijoje dalyvavo daug daugiau žmonių nei įvardijo žiniasklaida. 

„Jei tai (skandalas dėl inauguracijoje dalyvavusių žmonių – LRT) ir turėjo plykstelėti, tai trumpai ir prieš savaitę, tačiau prezidentas, atrodo, jaučiasi toks nesaugus, kad vis dar kalba apie minią. Jo komanda net norėjo nutempti jį nuo televizoriaus ekrano, kad jis vėl nepradėtų rašinėti socialiniame tinkle „Twitter“. (...) Pakyla nebuvo labai aukštai, todėl prezidentui galėjo atrodyti, kad minia yra labai didelė“, – apie priežastis, kodėl D. Trumpas galėjo įsivaizduoti, kad žmonių inauguracijos metu buvo daugiau nei sako žiniasklaida, kalba V. Pugačiauskas.

Tiesa, jis pabrėžė ir tai, kad visgi tuo, kad esama didesnių problemų, jau įsitikino ir JAV žiniasklaida – ji net pati pradėjo save tildyti, supratusi, kad yra ir svarbesnių klausimų nei jo inauguracijoje dalyvavusių žmonių skaičius.

„Egzistuoja tiesos, alternatyvių faktų problema, kai jau pirmąją administracijos dieną prezidentas išsiunčia atstovą spaudai sakyti neteisybės – bent 4–5 faktai jo kalboje yra neteisingi. Dar kitą dieną atstovas spaudai turi dalį faktų atšaukti. Prezidentas pradeda savo valdymą nuo tų pačių neteisybių, kuriomis buvo kaltinamas ir į kurias numodavo ranka per pusantrų rinkimų kampanijos metų“, – mano LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius.

Minios žmonių per D. Trumpo ir B. Obamos inauguracijas palyginimas. Reuters/Scanpix nuotr.

E. Špokas užsiminė apie inauguracijos dieną vykusius protestus, kurie, priklausomai nuo jų vietos, buvo visiškai skirtingi.

„Protestuose dalyvavo kelių šimtų žmonių grupė. Jie ėjo parado, kuriame turėjo dalyvauti ir D. Trumpas, link. Jiems galiausiai kelią užkirto policija ir dėl to prasidėjo riaušės (...) Susirėmimų buvo, kalbama, kad buvo panaudotos ašarinės dujos. (...) Kitoje vietoje buvo visai kitokia situacija – visiškai ramu ir visiškai taiku. Prieš D. Trumpo politiką protestuojančios grupės ir D. Trumpo šalininkai buvo visai šalia, tačiau jokio susidūrimo nebuvo“, – teigia LRT TELEVIZIJOS reporteris.

Daugiau apie D. Trumpo inauguraciją – įraše.