Pasaulyje

2017.01.26 15:08

Kibernetinių atakų įbauginti amerikiečiai nepasitiki duomenų apsaugos institucijomis

BNS 2017.01.26 15:08

Beveik du trečdaliai amerikiečių yra patyrę kokių nors duomenų vagystę, todėl daugelis nebepasitiki institucijomis, turinčiomis apsaugoti jų informaciją, rodo trečiadienį paskelbtos apklausos rezultatai.

Pew tyrimo centro atlikta apklausa rodo, kad 41 proc. amerikiečių yra susidūrę su nusikalstama veikla, susijusia su jų kredito kortelėmis, o dar 35 proc. respondentų teigė, kad buvo iškilęs pavojus atskleisti jų slaptą informaciją, tokią kaip sąskaitos numeris.

Šiek tiek mažiau apklaustų asmenų nurodė, kad buvo pasikėsinta į jų elektroninio pašto ar socialinių tinklų paskyras arba kad kažkas neteisėtai pasinaudojo jų duomenimis pateikiant suklastotas mokesčių deklaracijas.

Kaip parodė apklausa, 64 proc. visų apklaustųjų nurodė susidūrę su kokia nors asmeninės informacijos vagystės forma arba su pavojumi, kad tokie duomenys pateks į nusikaltėlių rankas.

Po duomenų vagysčių ir įsilaužimų bangos „daugeliui amerikiečių trūksta pasitikėjimo specializuotomis viešosiomis ir privačiomis institucijomis, turinčiomis apsaugoti jų asmeninę informaciją nuo blogų veikėjų“, rašo tyrimo autoriai.

Apklaustieji yra sunerimę dėl telekomunikacijų įmonių, kreditinių kortelių kompanijų ir kitokių įstaigų, bet atsargiausiai vertina vyriausybę ir socialinių tinklų kompanijas.

Tik 12 proc. respondentų atsakė, kad jie itin pasitiki vyriausybės gebėjimu apsaugoti jų duomenis. Vos devyni procentai žmonių tą patį sakė apie socialinių tinklų valdytojus.

Visgi apklausa parodė, kad dauguma amerikiečių patys nesiima aktyvių veiksmų duomenims apsaugoti: jie nelinkę naudoti slaptažodžių valdymo programų ar sudėtingesnių tapatybės patvirtinimo procedūrų.

Pusė respondentų teigė jungdamiesi prie savo paskyrų internete naudojantys dviejų žingsnių tapatybės patvirtinimo procedūrą, kai reikia įvesti kodą, gautą į mobilųjį telefoną ar kitą paskyrą. Vis dėlto dauguma jų naudoja panašius slaptažodžius keliuose puslapiuose arba atskleidžia juos kitiems asmenims, nustatė tyrimų centras.

Didžioji dauguma apklaustųjų – 86 proc. – sakė, kad įsimena savo slaptažodžius, tuo tarpu tik 12 proc. asmenų naudojasi slaptažodžių valdymo programomis, kurios, kaip manoma, užtikrina didžiausią saugumą.

Daugiau kaip ketvirtadalis respondentų prisipažino nerakinantys savo išmaniųjų telefonų ekranų, o kai kurie nenori diegti svarbių programinės įrangos ar programėlių atnaujinimų.

Ataskaita buvo parengta remiantis apklausa, atlikta 2016 metais nuo kovo 30-osios iki gegužės 3 dienos. Joje dalyvavo 1 040 suaugusiųjų, o šio tyrimo paklaida – ne didesnė negu 3,4 procentinio punkto.