Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.25 21:37

D. Trumpas skelbia sienos su Meksika statybų pradžią

DELFI.lt 2017.01.25 21:37

Trečiadienio vakarą Lietuvos laiku JAV prezidento Donaldo Trumpo atstovas spaudai Seanas Spiceris spaudos konferencijoje pabrėžė, kad vienas iš svarbiausių D. Trumpo prioritetų bus sienos su Meksika statyba, kurią planuojama pradėti kaip įmanoma greičiau, skelbia CNN.

Jo teigimu, D. Trumpas iš karto imsis įsisenėjusios imigracijos problemos.

„Pirmasis žingsnis sprendžiant šią problemą bus didžiulio fizinio barjero palei sieną statyba. Šio barjero statyba yra ne tik kampanijos pažadas, tai pirmasis logiškas žingsnis norint užtikrinti sienų kontrolę. Tai sustabdys narkotikų, nusikalstamumo ir nelegalios migracijos srautą į JAV. Ir taip, vienu ar kitu būdu, kaip prezidentas minėjo anksčiau, Meksika turės sumokėti“, – sakė S. Spiceris.

Prezidento atstovas spaudai taip pat pabrėžė, kad į griežtesnę sienos kontrolę įeis ir kitų punktų vykdymas, tokių kaip migrantų sulaikymo centrų statyba ir didesnis prioritetas deportacijoms.

Televizijos ABC eteryje D. Trumpas atskleidė, kad sienos statyba bus pradėta kaip įmanoma greičiau. Žurnalistui patikslinus, kada tai galėtų būti, prezidentas atsakė, kad tai yra „mėnesių klausimas“.

Pradžioje sienos statyba bus finansuota iš JAV mokesčių mokėtojų kišenės, tačiau D. Trumpas akcentavo, kad Meksika vėliau turės už ją sumokėti.

D. Trumpas trečiadienį pasirašė vykdomąjį įsaką (executive order – angl.) sienos statybai pradėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi