Pasaulyje

2017.01.25 19:23

Vašingtono centre protestuotojai plakatu „Resist“ ant krano ragina priešintis D. Trumpui

BNS2017.01.25 19:23

JAV septyni protestuotojai užkopę į 80 metrų aukščio kraną statybvietėje Vašingtono centre, už kelių kvartalų nuo Baltųjų rūmų, nuo krano strėlės išskleidė plakatą, raginantį žmones priešintis prezidentui Donaldui Trumpui.

Aplinkosaugos grupės „Greenpeace“ atstovas Travisas Nicholsas sakė, kad šis septynetas išskleidė 20 kart 10 metrų plakatą su užrašu „Resist“ (Priešinkis – liet.). Pasak jo, tai per D.Trumpo inauguraciją prasidėjusių protestų prieš D.Trumpą ir jo planus tęsinys.

Policijos departamento kapitonas Robertas Gloveris trečiadienio rytą sakė žurnalistams, kad pareigūnai buvo iškviesti prie 15-osios ir L gatvių sankryžos, kur jie rado tris asmenis, neturėjusius teisės būti statybvietėje. Pasak jo, kiti keturi užkopę į kraną dirbo ant horizontalios jo strėlės.

Policija nurodė, kad 15-oji gatvė yra uždaryta tarp L ir M gatvių.

„Šios šalies žmonės pasirengę priešintis ir pakilti taip, kaip niekad anksčiau nėra darę“, – sakė „Greenpeace Inc.“ valdybos pirmininkė Karen Topakian.

„Kadangi D. Trumpo panieka ir nepagarba mūsų demokratinėms institucijoms baugina mane, esu įkvėpta šio daugelio žmonių kartų pažangos judėjimo, kuris stiprėja kiekvienoje valstijoje, – tęsė ji. – „Greenpeace“ nesmurtinėmis priemonėmis priešinasi tironiškiems pagyrūnams nuo 1971 metų ir neketina liautis dabar“.

„Saulė šįryt patekėjo naujajai Amerikai, bet ne Donaldui Trumpui“, – sakė Pearlas Robinsonas, vienas minėtą plakatą išskleidusių aktyvistų.

„Mane baugina ne tik atėjusios administracijos politika, bet ir žmonės, šių rinkimų padrąsinti imtis smurto ir neapykantos veiksmų. Dabar pats laikas priešintis“, – pabrėžė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt