Pasaulyje

2017.01.25 13:15

Kandidatas į Prancūzijos prezidentus neigia kaltinimus dėl neteisėtų išmokų žmonai

ELTA 2017.01.25 13:15

Kandidatas į Prancūzijos prezidentus, buvęs šalies premjeras Francois Fillonas neigia kaltinimus, kad esą jis sukūrė fiktyvią darbo vietą savo žmonai, kuriai per kelerius metus iš parlamentinio fondo lėšų neteisėtai buvo išmokėta 500 tūkstančių eurų.  

„Visa tai – dar vienas mėginimas apšmeižti kandidatus į Prancūzijos prezidentus. Aš neketinu to komentuoti ir esu pasipiktinęs – nejaugi mano žmona neturi teisės dirbti?“, – sakė F. Fillonas žurnalistams, lankydamasis Bordo.

Kaip teigia leidinys „Le Canard enchaine“, F. Fillonas per kelerius metus išmokėjo savo žmonai Penelope Fillon 500 tūkstančių eurų, fiktyviai įforminęs ją savo padėjėja Nacionaliniame Susirinkime. Savaitraščio duomenimis, F. Fillono žmona nedirbo jokio konkretaus darbo, 1992–2002 metais tariamai eidama tas pareigas, į kurias ji buvo paskirta.

Pasak žiniasklaidos, kandidato į Prancūzijos prezidentus sutuoktinė per mėnesį gaudavo 6,9–7,9 tūkstančio eurų. Didelė suma jai buvo išmokėta 2012 metais, kai F. Fillonas paliko ministro pirmininko postą. Be to, ji kas mėnesį gaudavo po 5 tūkstančius eurų nuo 2012 metų gegužės iki 2013 metų gruodžio iš žurnalo „La Revue des deux mondes“, kurio savininkas yra senas F. Fillono draugas, nors, iš visko sprendžiant, irgi nedirbo ten jokio darbo.