Pasaulyje

2017.01.25 12:54

Maskvoje sulaikytas vienas kibernetinio saugumo kompanijos vadovų

BNS 2017.01.25 12:54

Rusijoje suimtas vienas didžiausios kibernetinio saugumo kompanijos „Kaspersky Lab“ vadovų, atsakingas už programišių atakų tyrimus, trečiadienį pranešė įmonė.

„Kaspersky“ trečiadienį patvirtino Rusijos dienraščio „Kommersant“ pranešimus, kad kompanijos tyrimų skyriaus vadovas Ruslanas Stojanovas buvo suimtas kartu su vienu aukšto rango Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnu ir kad jiems abiem pateikti kaltinimai valstybės išdavyste.

„Kaspersky“ atstovė Marija Širokova pranešime sakė, kad R. Stojanovo areštas „niekaip nesusijęs su „Kaspersky Lab“ ir jos operacijomis“ bei teigė neturintis detalių apie jam pateiktus kaltinimus. M. Širokova taip pat pabrėžė, kad kompanijos tinklapyje R. Stojanovas neminimas tarp pagrindinių įmonės vadovų, nors ir vadovauja vienam skyrių.

R. Stoyanovas savo „LinkedIn“ paskyroje nurodo, kad pirmojo šio amžiaus dešimtmečio pradžioje jis yra dirbęs Rusijos vidaus reikalų ministerijos Kibernetinių nusikaltimų skyriuje.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas per spaudos konferenciją atsisakė komentuoti „Kommersant“ pranešimą, kad per šį incidentą FSB informacinio saugumo centro vadovo pavaduotojas Sergejus Michailovas.

„Tai iš viso ne mūsų tema. Mes niekaip nekomentuojam“, – D. Peskovas sakė žurnalistams.

JAV žvalgybos bendruomenė kaltina Rusiją, kad ši kišosi į JAV prezidento rinkimų procesą ir sudarė sąlygas laimėti Donaldui Trumpui, tačiau Maskva šiuos kaltinimus neigia.

Amerikiečių ir Europos Sąjungos pareigūnai taip pat kaltina Maskvą vykdžius kibernetines atakas ir prieš kitas Vakarų institucijas bei išreiškė susirūpinimą, kad Rusija gali mėginti paveikti šiemet vyksiančius rinkimus Vokietijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose.

Kol kas neaišku, ar minėti suėmimai kaip nors susiję su šiais kaltinimais.