Naujienų srautas

Pasaulyje2013.04.19 20:27

Serbija ir Kosovas susitarė dėl santykių normalizavimo

ELTA 2013.04.19 20:27

Serbija ir buvusi šalies provincija Kosovas tarpininkaujant Europos Sąjungai (ES) susitarė dėl santykių normalizavimo, skelbia BBC.

Serbija ir buvusi šalies provincija Kosovas tarpininkaujant Europos Sąjungai (ES) susitarė dėl santykių normalizavimo, skelbia BBC.

Kosovas vienašališkai paskelbė nepriklausomybę 2008 metais. Dauguma valstybių pripažįsta Kosovą nepriklausoma valstybe, tačiau Serbija priešinasi tam.

Serbijai buvo nurodyta prieš įstojant į ES normalizuoti santykius su kaimyninėmis valstybėmis.

Susitarimą Briuselyje pavyko sudaryti po mėnesius trukusių intensyvių derybų tarp Serbijos ministro pirmininko Ivicos Dačičiaus ir Kosovo premjero Hashimo Thaci.

„Derybos baigtos. Dokumentą pasirašė abu premjerai“, - teigė diskusijose tarpininkavusi ES užsienio reikalų įgaliotinė Catherine Ashton.

Šio mėnesio pradžioje Serbija atmetė pasiūlymą dėl susitarimo, nes jo sąlygos neužtikrino „visiško serbų Kosove saugumo ir teisių apsaugos“.

Dėl įtampos tarp Kosovo etninių albanų, sudarančių gyventojų daugumą, ir etninių serbų pastaraisiais metais ne kartą kilo smurto protrūkiai, daugiausia pasienio postų teritorijose Šiaurės Kosove.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi