Pasaulyje

2017.01.25 11:30

Panamoje sustabdytas „Panamos dokumentų“ tyrimas

BNS2017.01.25 11:30

Panama stabdo tyrimą dėl „Panamos dokumentų“ skandalo, kilusio, kai buvo nutekinti vienos teisinės firmos duomenys apie daugybę klientų iš įvairių šalių, laikiusių turtą neskaidriuose ofšoriniuose subjektuose, antradienį pranešė prokurorai.

Duomenys buvo gauti iš 11,5 mln. dokumentų, nutekintų iš Panamos teisinių paslaugų įmonės „Mossack Fonseca“, kurių analizė atskleidė, kad savo turtą mokesčių rojuose slepia gausybė įtakingų politikų, garsenybių ir sporto žvaigždžių.

Dėl konstituciniu pagrindu pateikto ieškinio tyrimas turėjo būti sustabdytas, per spaudos konferenciją sakė šalies generalinė prokurorė Kenia Porcel.

Dabar Aukščiausiasis Teismas turės nuspręsti, ar šis tyrimas gali būti tęsiamas, sakė ji.

„Panamos dokumentų“ skandalas kilo praeitų metų balandį, kai žiniasklaidos priemonės visame pasaulyje paskelbė duomenų apie milijonus neskaidrių ofšorinių sandorių. Juos vienam Vokietijos laikraščiui nutekino anoniminis šaltinis.

„Mossack Fonseca“ savo ruožtu argumentavo, kad tie duomenys buvo atskleisti neteisėtai ir buvo paremti vogta informacija.

Ši skandalinga informacija parodė, kad su neįvardytomis ofšorinėmis kompanijomis yra susiję tokie pasaulio lyderiai kaip Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Didžiosios Britanijos ekspremjeras Davidas Cameronas ir kiti.

Dėl šio skandalo teko atsistatydinti ir Islandijos ministrui pirmininkui.

Tarp kitų tuose dokumentuose minėtų žymių žmonių yra ir Argentinos prezidentas Mauricio Macri, futbolininkas Lionelis Messi ir Pakistano premjero Nawazo Sharifo dukra.

Pačios ofšorinės kompanijos nėra nelegalios, tačiau staigus daugybės duomenų paviešinimas atskleidė didžiulius mokesčių slėpimo ir net nusikalstamo pinigų plovimo mastus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt