Pasaulyje

2017.01.25 08:14

Vokietijos socialdemokratai rengiasi svarbiems rinkimams

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.25 08:14

Vokietijos socialdemokratai ruošiasi rugsėjo mėnesį planuojamiems parlamento rinkimams. Partijos lyderis Sigmaras Gabrielis užleidžia postą buvusiam Europos Parlamento lyderiui Martinui Schulzui. Būtent M. Schulzas turėtų mesti iššūkį konservatorių lyderei Angelai Merkel.

Ne itin aukštus reitingus turintis Vokietijos vicekancleris S. Gabrielis atsisako socdemų pirmininko posto ir nesivaržys su A. Merkel dėl federalinio kanclerio kėdės. Tai teks padaryti gerokai populiaresniam Vokietijos socdemų lyderiui M. Schulzui. Baigęs vadovauti Europos Parlamentui dabar jis ves Vokietijos socialdemokratus rugsėjį rengiamuose Bundestago rinkimuose.

S. Gabrielis planuoja užimti atsilaisvinančią užsienio reikalų ministro vietą, nes dabartinis socdemų ministras Frank-Walteris Steinmeieris turėtų būti išrinktas Vokietijos prezidentu.

S. Gabrielis, kalbėdamas Vokietijos verslininkams, perspėjo, kad spendžiant iš Donaldo Trumpo inauguracijos kalbą, Jungtinės Valstijos aiškiai suka protekcionizmo ir nacionalizmo link, o Europa tuo pačius atsakyti negali, todėl privalo užtikrinti savo pramonės konkurencingumą, ieškoti naujų rinkų ir sąjungininkų ir stiprinti Europos Sąjungos vertybes.        

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt