Naujienų srautas

Pasaulyje2017.01.24 17:40

D. Trumpas paskyrė vadovą kritikuojamai CŽA: ar pavyks susidraugauti?

Vienas pirmų naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo darbų – patvirtinta Mike`o Pompeo, kaip Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) vadovo, kandidatūra. Ekspertai teigia, kad pastarajam teks didelis darbas atstatyti gerus CŽA ir šalies vadovybės santykius, kadangi D. Trumpas nevengė menkinti žvalgybininkų veiklos. Taip pat žiniasklaida plačiai aptarinėja ir D. Trumpo patarėjo skambučius Rusijos ambasadoriui.

Pasak ekspertų, santykiai tarp Centrinės žvalgybos agentūros ir naujojo Baltųjų rūmų šeimininko gali būti įtempti, o žvalgybininkams trūks motyvacijos, nes D. Trumpas juos niekino, širsdamas, esą informacija apie Rusijos kišimąsi į JAV prezidento rinkimus siekiama sumenkinti jo pergalę. Pastebima, kad kai pirmąjį po priesaikos vizitą D. Trumpas surengė CŽA būstinėje, jis kalbėjo ne tiek apie žvalgybą, kiek apie save, savo pergalę rinkimuose ir inauguracijoje buvusį žmonių skaičių.

D. Trumpo santykiai su Maskva taip pat kelia nemažai klausimų. CNN pranešė apie tyrimą dėl D. Trumpo patarėjo skambučių Rusijos ambasadoriui gruodžio mėnesį. CŽA ir FTB domina pokalbio turinys, kuris kol kas nėra iki galo aiškus.

Daugiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi